WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Yapıkredi konut kredisi güncel faiz oranları 2018
Yazar: - 17 Mart 2018
353
0

Türkiye’de son dönemde kredi faizlerinde ciddi oranda artışlar yaşanıyor. Yaşanan bu artışlar arasında başta konut kredileri faizleri olmak üzere ihtiyaç kredileri faizlerindeki artışlar tüketicileri direkt olarak hedef alıyor. Birçok vatandaş ”Yapıkredi konut kredisi güncel faiz oranları 2018” sorusunu sorarken, Yapıkredi bankası tarafından ise kredi faizlerinde artışa gidilmiş durumda.

Yapıkredi bankası tarafından sunulan kredilerde müşterilerin sadece faiz ödemesi değil diğer bankalarda olduğu gibi konut kredisi öncesinde bazı dosya masrafı gibi ödemeler yapmaları gerekiyor, bu masraflara sayfanın alt kısmında yer vereceğiz.

Bankalardan alınacak olan kredilerde Yapıkredi bankası dahil olmak üzere tüm bankalar belirli bir faiz şartı ile birlikte müşterilerine kredi sunarlar. Bankaların bununla birlikte birbirlerinden bağımsız olarak çok farklı kredi faizleri ve vade oranları sunma hakları olduğu gibi, bazı bankalar daha yüksek faiz oranları ile daha düşük vadeler sunarken, bazı bankalar ise daha uygun faiz oranlarını daha uzun vadelerde sunabiliyorlar.

Bu durum bankalar tarafından kendilerince belirlenen bir durum olmasının yanında her bankanın farklı farklı seçenek ve faiz oranları olabiliyor. Akbank tarafından alınan dosya masrafı ücreti daha düşük olabildiği gibi aynı şekilde Yapıkredi tarafından sunulan faiz ücretleri çok daha yüksek olabiliyor. Bankaların yasal olarak belirli limitler dahilinde kendileri tarafından faiz oranlarını belirleme hakları bulunuyor.

Yapıkredi Konut Faizleri Yüksek Mi?

Yapıkredi bankasının sunduğu konut faizleri bazı bankalara oranla daha yüksek olmasına rağmen, bazı bankalara oranla ise daha düşük oranlarda faiz sunuyor. Yapıkredi konut kredisi güncel faiz oranları 2018, güncel oranlarında normal oranlarda faiz sunarken, konut kredisi vadesi 1 ay ila 120 ay arasında değişiyor. 120 ay vadeli konut kredilerinde faiz oranları daha fazla artarken, 12 aylık konut kredilerinde ise faiz oranları oldukça düşük durumda olabiliyor.

Bazı bankalarda olduğu gibi Yapıkredi bankası tarafından 1 aylık konut kredilerinde neredeyse hiç faiz alınmazken, vade sayısı ne kadar düşük olursa o kadar fazla oranda iyi olduğu belirtiliyor.

Yapıkredi Konut Faizi Ne Kadar?

Yapıkredi 120 aylık vadeli konut kredisinde aylık %1.19 faiz oranı uyguluyor. Banka tarafından uygulanan faiz oranları aşağıdaki tabloda olduğu gibi;

1.569,54 TL   % 1,19
 
188.345,81 TL

Örnek Tablo

Tutar Vade (Ay) Aylık Faiz Oranı Toplam Masraf Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı Taksit Tutarı
100.000 TL 60 %1,19 ** 1.416 TL %1,3848 %16,6180 2.372,70 TL
100.000 TL 120 %1,19 ** 1.416 TL %1,3610 %16,3325 1.606,01 TL

*Tahsis ücreti (500 TL), ekspertiz ücreti (611 TL), ipotek tesis ücreti (185 TL) ve yıllık DASK primi (120 TL) olarak toplam masraf içerisinde yer almaktadır. DASK sigorta primi ortalama olarak verilmiş olup, konutun özelliğine göre değişiklik göstermektedir. İhtiyari sigortalar (Konut ve Hayat) hesaplamaya dahil edilmemiştir. Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. faiz oranını ve masrafları değiştirme hakkını saklı tutar.

Yapıkredi Konut Kredisi Nasıl Çekilir?

Yapıkredi bankasından konut kredisi çekmek için banka şubesine gidebilir veya mevcut müşterisi olun veya olmayın direkt olarak online konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Konut kredisi başvurusu yapacak olduğunuz zaman sizden gerekli bilgiler istenecek ve bu bilgileri verdikten sonra eğer çok yüksek mal varlığınız bulunmuyor ise yine her halükarda banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Bu konuda bankalar tarafından sunulan hizmetler günümüzde ilk başvuru internet üzerinden yapılırken, başvurunun devamı ise şubeden devam etmek zorundadır.

Yapıkredi Bankası Konut Kredisi Başvuru Şartları

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Gelir Belgesi
  • Son 2 aya ait güncel maaş bordrosunun biri veya antetli kağıda yazılmış şirket yetkilileri tarafından imzalanmış maaş yazısı, şirket imza sirküleri ve yetki belgesi
  • Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi
  • Emekliler için maaş cüzdanlarının fotokopisi
  • Kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi
 • Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin işlem tarihinden önceki 3 ay içinde ve müşterinin adına düzenlenmiş bir fatura aslı veya 3 ay içerisinde alınmış ikametgâh belgesi (Adres paylaşım sisteminde adres bilgisinin güncel olması halinde bu maddede yer alan belgelerin beyanı gerekmemektedir.)
 • Satın alınacak konutun tapusunun fotokopisi

Kredi faiz oranları güncel olarak her dakika değişebilir. Bankalar kredi faiz oranlarını kredi seçenekleri, limitleri ve müşteri durumuna göre güncelleyebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ