WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Vadesiz Hesaptan Taksitli Alışveriş Yapılabilir Mi?
Yazar: - 19 Ocak 2018
276
0

Vadesiz hesaplar para yatırma ve çekme amacıyla açılır. Bir nevi cüzdan görevi gören vadesiz hesaplar kişilerin üzerinde nakit para taşımadan her türlü ihtiyacını giderebilmesine imkan verir. Günümüzde on kişiden fazla çalışanı olan işyerleri maaş ödemelerini, personelin banka hesabına yatırmak zorundadır. Bu nedenle çalışan hemen hemen herkesin bir vadesiz hesabı vardır.

Vadesiz Hesap İle Neler Yapılabilir?

Vadesiz hesaplar, hesap sahibinin günlük hayatını oldukça kolaylaştırır. Kişiler bütün faturalarını bu hesap üzerinden internet bankacılığı kullanarak ödeyebilir ya da bankaya otomatik ödene talimatı verebilir. Vadesiz hesabı olanlar vadesiz hesap banka kartı ile alışveriş yapabilir veya bu kart ile ATM üzerinden diledikleri işlemi yapabilir.

Vadesiz Hesap İle Taksitli Alışveriş Yapılabilir Mi?

Vadesiz hesaplar üzerinde en çok işlem yapılan hesaplardır. Vadesiz kartların özelliği nakit para yerine geçmesidir. Hesap sahipleri nakit para kullanarak yaptıkları tüm faaliyetleri gerçekleştirebilirler. Vadesiz hesaplar ile taksitli alışveriş yapmak ise mümkün değildir.

vadesiz hesap

Esnek Hesap

Vadesiz hesap kartları ile taksitli alışveriş yapabilmek bir yolla mümkündür o da vadesiz hesapta esnek hesap özelliğinin bulunmasıdır. Esnek hesap, kişinin hesabında para olmasa dahi nakit çekme veya alışveriş yapabilmesine olanak tanıyan bir hesap türüdür. Kişiler vadesiz hesaplarının oldukları bankalara müracaat ederek hesaplarının yanında esnek hesap talebinde de bulunabilirler. Bu gerçekleştiğinde vadesiz hesap üzerinden taksitli alışveriş yapma imkanı da doğar.

Hesap Hareketlerinin Önemi

Bazı bankalar esnek hesap açılabilmesi için kişinin hesabındaki para akışına da dikkat eder. Esnek hesaplar genellikle kobi ve esnaflar için açılan bir hesap türüdür. Kişiler kullandıkları hesaplara esnek hesap özellikleri kazandırmak isterlerse bazı noktaları bilmeleri gerekir. Bu hesap üzerinden nakit çekimlerinde ya da alışverişlerde banka faiz uygulaması yapar. Kişi kullandığı miktarı verilen limite tamamlamadığı sürece faiz öder.

Bankadan Taksitli Alışveriş İmkanı

Vadesiz hesaplar ile taksitli alışveriş yapılmaz fakat ülkemizde banka kartı piyasasını hareketlendirmek isteyen bir banka müşterilerine vadesiz hesap banka kartı ile taksitli alışveriş olanağı sağlamaktadır. Banka kartı kullanımı çok yaygın olduğu için bu çalışma önemli bir adım olarak nitelendirilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ