WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Üç ay ertelemeli kredi almak avantajlı mı?
Yazar: - 25 Mayıs 2018
338
0

Kredi çekmek isteyen vatandaşlar genelde kredi çekmek istedikleri bankadan 1 aylık ödemeler şeklinde kredi çekmek isterler ve 3 ayda bir ödenebilecek kredilerden haberdar değildir.

Üç ay ertelemeli kredi almak avantajlı mı? İse bilgisi olan tüketiciler tarafından sorulan bir sorudur ve 3 ayda bir ödeme yapılacak şekilde nasıl bir sistem işlediği sorulmaktadır. Vatandaşlar tarafından kredi ödemelerinde 3 ayda bir ödeme yapılması bazı müşteriler adına daha rahat bir sistem olurken bazı müşteriler adına ise daha zor ve daha fazla risk getiren bir kredidir. Kredi çekerken aylık ödemeler ile 3 aylık ödemeler arasında faiz farkı olacağından dolayı 3 ayda bir yapılacak olan ödemeler konusunda faiz oranının yüksek olması aylık ödeme oranı ve toplam ödeme oranı konusunda da vatandaşlara belirli bir takım sorunlar yaşamalarına sebep olacaktır.

Bir diğer sistem ise 3 ay sonra ödemeye başlanan kredi türüdür ve bu kredi türü eğer ki hemen ödeme gücünüz yok ise 3 ay sonra başlar ve daha sonrasında aylık olarak devam eder. Duruma ve mevcut maddi güce göre avantajlı olabilir.

3 Ayda Bir Ödemeli Kredi

Kredi çekerken 3 aylık periyotlarda ciddi bir ödeme yapabilecek kadar kendinizi hazır hissetmiyor iseniz aylık ödemeler yapmayı tercih edin ve bu sayede olası bir durumda aylık olarak ödemelerinizi yapabilecek olduğunuzdan dolayı gelecek 2. ve 3. ay yapabilecek olduğunuz ödemeleriniz için önünüzde olası bir durumda yasal bir süre olabilsin.

3 ayda bir ödeme şeklinde krediler bireysel tüketiciler için bilindiği kadarı ile şuan sadece Ziraat Bankası tarafından  verilmektedir ve Ziraat Bankası her müşteriye 3 ayda bir ödenecek şekilde kredi vermemektedir.

3 Ayda Bir Ödenecek Kredi Avantajları

  • Aralıklarla toplu ödeme alanlar daha rahat ödeme yapabilirler.
  • Ödemelerle uğraşmak istemeyenler 3 ayda bir kredi ödemesi ile daha rahat olabilirler.

Bu faydalar dışında pek fazla bir artısı olmamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ