WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Turkcell Sms ile Kredi Notu Öğrenme
Yazar: - 09 Mart 2017
461
0

Turkcell’in bu hizmeti ile artık banka şubelerine gitmeden tek bir SMS ile kredi notunuzu öğrenebileceksiniz.

Kredi Notu Nedir Ve Nasıl Belirlenir?

Kredi notu 1995 senesinden bu yana bankaların kredi başvurularını cevaplarken Kredi Kayıt Bürosu’ndan referans aldıkları önemli bir nottur. Birçok algoritmaya sahip istatistiksel verileri gösteren kredi notu, kredi başvurusunu olumlu veya olumsuz cevaplamaya karar vermede en büyük etkendir. Kredi notunuzun yaklaşık yüzde 30’unu bireysel kredi ve kredi kartı ödeme şekliniz, yüzde 25’ini kapanmış kredileriniz ile teminatlı veya teminatsız aktif borcunuz, yüzde yüzde 20’sini yakın zamanda almış olduğunuz krediler, yüzde 15’ini kredi kullanım yoğunluğunuz ve yüzde 10’unu diğer unsurlar belirler.

Turkcelliler Kredi Notunu Tek Sms İle Öğrenebilecek

Daha önceden kredi notunuzu öğrenmek için bankaya gitmek gerekiyordu. Bu da yoğun iş temposu altında çalışan kişiler için problem teşkil etmekteydi. Turkcell’in Kredi Kayıt Bürosu ile yapmış olduğu anlaşma ile kullanıma sunduğu yeni servisi ile kredi notunu artık tek bir sms ile kolayca öğrenmek artık mümkün.

Turkcell İle Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

Yapmanız gereken işlem çok basit. Cep telefonunuzun kısa mesaj kısmına girerek 11 haneli TC kimlik numaranızı yazdıktan sonra boşluk bıraktıktan sonra doğum yolunuzu yazarak 1122’ye kısa mesaj göndermeniz yeterlidir. Bu hizmetten faydalanmak için Turkcell abonesi olmanız gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ