WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Turkcell bip ile para transferi nasıl yapılır?
Yazar: - 30 Mart 2018
414
0

Turkcell diğer mesajlaşma uygulamalarında bulunmayan birçok özelliği BİP uygulaması ile sunuyor. Bu özellikler kullanıcılar tarafından fazlası ile sevilerek kullanılıyor. Turkcell BİP ile para transferi nasıl yapılır, genel olarak uygulama üzerinden yapılacak olan para transferleri hem güvenilir olması, hem hızlıca yapılabilmesi için tercih edilmektedir.

Kullanıcılar tarafından Turkcell BİP para nasıl gönderilir? Sorusu genel olarak acil durumlarda sorulduğu için nasıl yapılacak olduğunu her Turkcell BİP kullanıcısının bilmesi gerekir.

Bu özellik ile birlikte tüm arkadaşlarınıza para gönderebilir ve arkadaşlarınıza gönderdiğiniz parayı arkadaşlarınız direkt olarak uygulama üzerinden kendilerine bildirilen mesaj sonrasında çekebilirler. İşlemler genel olarak hızlı olmasına rağmen eğer miktarlar büyük olur ise sistem tarafından otomatik olarak bir süre boyunca yapılacak güvenlik kontrolleri dolayısı ile birkaç dakikalık gecikmeler olması doğaldır.

Turkcell’li Olmayan Birisine BİP İle Para Gönderilir Mi?

Turkcell hattı kullanmayan bir kişiye ödeme yapmak istemeniz durumunda bu problem çıkmayacaktır. Turkcell BİP tüm mobil hat sahiplerince kullanılabilen bir platform olmakla birlikte Türk Telekom ve Vodafone dahil olmak üzere diğer tüm operatörleri kullanan kullanıcılar tarafından cihaza yüklenebilir.

Para göndermek istediğiniz kişinin cihazında BİP uygulaması olması durumunda direkt olarak karşı tarafa Turkcell BİP ile hat farketmeksizin para gönderebilirsiniz.

Turkcell BİP Para Nasıl Gönderilir?

Turkcell BİP uygulamasından karşı tarafa para göndermek için yapılması gereken öncelikle uygulamaya giriş yapmak olacaktır. Uygulamaya giriş yaptıktan hemen sonra sağ alt tarafta bulunan ”+” butonuna basılması ve buradan para gönderilecek olan BİP üyesi kullanıcıdan önce para seçeneğinin aktif edilmesi gerekmektedir.

Burada sizin karşınıza çıkacak olan para seçeneklerinden TL olanı seçerek işleme devam edebilirsiniz. TL olarak seçim yaptıktan sonra uygulama sizi direkt olarak kredi kartı tanımlama ekranına aktaracaktır.

Kredi kartı bilgilerinizi uygulamaya girdikten sonra bir daha sisteme kredi kartınızı silmediğiniz sürece eklemek zorunda kalmadan diğer kişilere de para gönderebilecek olduğunuz gibi kredi kartı eklemesi yapıldıktan sonra ne kadar para göndermek istediğiniz sorulur. Burada hangi kişiye para gönderecek olduğunuz, ne kadar tutarda para gönderecek olduğunuz ile ilgili bilgiler seçildikten sonra ”parayı gönder” butonuna basılması ile karşı tarafa para gönderilmiş olacaktır.

Turkcell BİP İle Ne Kadar Para Gönderebilirim?

Kredi kartı limitiniz yeterli olması durumunda bir ay içerisinde 750 TL tutara kadar karşı tarafa para gönderebilirsiniz. Günlük olarak ise BİP uygulaması üzerinden karşı tarafa gönderebilecek olduğunuz maximum tutar 350 TL olarak belirlenmiş durumdadır. Karşı tarafa gönderilecek olan para aylık olarak 750 TL’yi geçemeyecek olduğu gibi günlük olarak 350 TL’yi de geçemeyecektir.

Turkcell BİP Para Gönderiminden Komisyon Alıyor Mu?

Uygulama ile ilgili en fazla merak edilen ve yanıt aranan soru ise ”Turkcell BİP para gönderim işleminden komisyon alıyor mu?” sorusu oluyor. Turkcell bu işlemler için hiçbir komisyon ücreti almıyor ve en ufak masraf olmadan para gönderim işlemlerinizin gerçekleşmesini sağlıyor. 

Paycell ile yapılacak olan ödemelerde yine aynı şekilde hiçbir şekilde komisyon ücreti alınmazken, uygulama üzerinden yapılacak olan para transfer işlemlerinin tamamı ücretsiz olarak yapılıyor. Uygulamanın yeni versiyonları geldikçe daha fazla para gönderme limitine izin verilebilecek olduğu gibi gelecek süreçte bu özelliğin daha fazla geliştirilerek daha farklı özellikler eklenebilecek olduğu söylenebilir.

Turkcell BİP Güvenilir Mi?

Türkiye’nin en başarılı 2 operatöründen birisi olan Turkcell bünyesi adı altında hizmet sunan BİP uygulaması tamamen güvenilir bir uygulama olarak hizmet verir. Ancak uygulama üzerinden gönderilecek olan para transfer işlemlerinde yine de dikkatli olmakta fayda var.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ