WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Teb kredili mevduat hesabı nedir? Nasıl açılır
Yazar: - 12 Mart 2018
430
0

Bankaların müşterilerine sundukları farklı farklı seçenekler mevcut. Bazı bankalar tarafından müşterilere sunulan kredili mevduat hesabı, genel olarak banka müşterileri tarafından sevilerek kullanılan ”zor gün” yardımcısı olarak biliniyor. Teb kredili mevduat hesabı nedir? Nasıl açılır? Sorusu ise bu alanda sık sık sorulan soruların en başında yer alan sorulardan birisi olarak karşımıza çıkıyor.

TEB tarafından bankacılık işlemlerinde ve her türlü nakit işlemlerinde kullanılacak belirli bir miktar paranın kartınıza tanımlanarak kredi kartı benzeri size avans vermesi sağlanabiliyor. TEB kredili mevduat hesabı ile birlikte istediğiniz zaman kredili mevduat hesabı limitiniz dahilinde para çekebilir, alışveriş yapabilir veya EFT/HAVALE gibi işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Banka tarafından her bir TEB banka kartı müşterisine ayrı olarak tanımlanan bu limit sayesinde kredi kartınız varmış gibi kullanım yapabilirsiniz. Türk Ekonomi Bankası tarafından ve diğer bankalar tarafından tanımlanacak olan kredili mevduat hesabı limiti konusunda genellikle mevcut gelir durumu ve diğer finansal durumlar göz önüne alınarak karar verilmesi sağlanır.

TEB Kredili Mevduat Hesabı Faizli Mi?

Türk Ekonomi Bankası tarafından size sunulan eksi bakiye olarak tanımlanabilecek ”kredili mevduat hesabı” için çok az miktarlarda kullanım yapmanız durumunda faiz ödersiniz. Bu tutar ile ilgili olarak banka tarafından müşteriye özel olarak ne kadarlık faiz alınacak olduğu ve ne kadarlık kullanım yaptığı gibi detaylar cüzdan üzerinde yer alır ve müşteri tarafından yapılan kredili mevduat harcamaları liste halinde gösterilerek o ay ödenecek olan faiz tutarı belirtilir.

Türk Ekonomi Bankası Kredili Mevduat Hesabı Açtırma

Türk Ekonomi Bankası’ndan kredili mevduat hesabı açtırmak istemeniz durumunda bunun farklı farklı yolları bulunuyor. Bunlardan birincisi eğer ki TEB bankasında banka kartınız var ise bu banka kartınıza kredili mevduat hesabı tanımlanması için internet üzerinden ”kredili mevduat hesabına başvur” butonuna tıklayarak başvuru yapabilirsiniz. 

Link üzerinden yapacak olduğunuz başvurularda gelir bilgileriniz, kimlik bilgileriniz ve diğer detayları girmeniz durumunda size ne kadarlık kredili mevduat hesabı tanımlandığı veya TEB müşteri temsilcisi tarafından size geri dönüş yapılacak olduğu belirtilecek. Size geri dönüş yapacak olan TEB yetkilisi kredili mevduat hesabı talebinizi işleyecek ve eğer ki banka sistemlerinden onay alınır ise hesabınıza belirli bir miktar kredi tanımlayacaktır.

2. yöntem ise Türk Ekonomi Bankası şubesine giderek kredili mevduat hesabı açtırmak istediğinizi belirtmeniz yönünde olacaktır. Şubeden yapacak olduğunuz başvurularda yine sizden belirli bilgiler istenecek ve kredili mevduat hesabı tanımlanıp tanımlanmadığı müşteri temsilcisi tarafından size bildirilecektir.

3. ve son yöntem ise TEB bankasını 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi‘ni arayarak telefon aracılığı ile krediye başvurabilirsiniz.

TEB Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Kullanılır?

TEB bankasının kredili mevduat hesabı nasıl kullanılır? Bu soru diğer bankalarda da müşterilerin kafalarını karıştırmaya neden olan bir soru. Kredili mevduat hesabı normal bakiyeniz 0 olduğunda devreye girer ve örneğin 500 TL kredili mevduat hesabı bakiyeniz var ise elinizde bulunan banka kartınız 500 TL’ye kadar her istediğiniz yerde kullanabilir, banka ATM’lerinden (farklı bankaların ATM’side olabilir) nakit avans çekebilirsiniz.

İnternet üzerinden alışveriş yapabilir, yemek söyleyebilir kısacası kredili mevduat hesabını hayatın banka kartı geçen her alanında güvenle ve rahatlıkla endişe etmeden kullanabilirsiniz.

TEB Kredili Mevduat Hesabı Kapatma

Bununla ilgili olarak kredili mevduat hesabınızı kullanmaz iseniz zaten herhangi bir şekilde faiz işlemeyecektir. Kredili mevduat hesabı limitiniz dolayısı ile banka tarafından size ek faiz ödemesi yapmıyorsunuz. 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi‘ni arayarak yine de kredili mevduat hesabınızın tanımlanmasını geri aldırabilir ve kredili mevduat hesabı limitinizin olmamasını isteyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ