WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Taşıt kredisi başvurusu hangi durumlarda reddedilir?
Yazar: - 17 Şubat 2018
265
0

Taşıt kredisi alabilmek için bankalar ve yetkili bayiler sizlerden belirli şartları yerine getirmenizi isterler. Bu şartların arasından en az 1 tanesini dahi yerine getirilmez ise taşıt kredisi banka veya yetkili bayi tarafından onaylanmazken, taşıt kredisi başvuru belgeleri ve şartlarını çok iyi şekilde gözden geçirmek gerekir. Birçok araç sahibi olmak isteyen kişinin çok fazla hevesle son aşamaya kadar gelmesine rağmen kredi onayı çıkmaması dolayısı ile çok büyük hayal kırıklıkları ve hüsranlık yaşadıkları bilinmektedir. Birçok taşıt kredisi çekmiş olan kullanıcı kredi onayı almadan önce ”Taşıt kredisi başvurusu hangi durumlarda reddedilir?” sorusunu Google’da aramakta ve endişe etmektedirler.

Taşıt kredisinin yine aynı ihtiyaç kredisi ve konut kredisi gibi her önüne gelen vatandaşa verilmemesinin nedeni ödemesini yapabilecek ve düzenli geçmişe sahip olan vatandaşlara kredi sağlama isteğinden dolayı olmaktadır. Aylık herhangi bir kayıtlı geliri olmayan, üzerinde ipotek edilecek herhangi bir mal bulunmayan bir vatandaşa bankalar hiçbir koşulda taşıt kredisi vermeyecektir. Bununla beraber taşıt kredisi almak isteyen kullanıcının yaşının en az 18 olması gerekliliği yasal olarak zorunludur.

Taşıt Kredim Neden Reddedildi?

Eğer sizler ”Taşıt kredisi başvurusu hangi durumlarda reddedilir?” sorusunu soruyorsanız bunun nedenlerinden birisi genellikle sizle alakalı bir durumdan dolayıdır.

  • Belge eksikliği.
  • Yanlış bilgi beyanı.
  • Gelir belgesi eksikliği veya olmaması.
  • Araç fiyatının net olarak listede belirtilmemiş olması.
  • Araç yaş sınırı (3-5 yıl) aşılmış olması.
  • Olumsuz geçmiş finansal dönemleriniz ve düzenli olmayan ödemeleriniz.
  • Kredi kartı ödemelerinizi geciktirme.
  • Üzerinize kayıtlı aktif kredi bulunması.

Gibi nedenler dolayısı ile almak istediğiniz taşıt kredisi maalesef bankalar tarafından onaylanmayabilir. Bu detayların hepsi eksiksiz ve tam olmasına rağmen hala daha bir sorun yaşıyorsanız bu konuyu ilgili bankanız ile görüşmeniz sizin yararınıza olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ