WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Şubeye gitmeden kredi çekmenin 5 yolu
Yazar: - 02 Mayıs 2018
307
0

Şubeye gitmeden kredi çekmek isteyenler için yeni nesil bankalar artık teknoloji üzerinden ilerliyor. Dünyada neredeyse tüm bankalar internet üzerinden kredi başvurusu yapılmasına imkan tanımasına rağmen yabancı ülkelerde yaşayan bankacılık müşterilerinin genellikle internet üzerinden değil direkt şubeye giderek kredi çekmeyi tercih ettikleri ve internete olan güvenlerinin tam olmasına rağmen şubeden kredi çekmeyi tercih ettikleri biliniyor.

Türkiye’de de benzer bir durum hakim ancak genç nüfus genellikle internet üzerinden kredi çekmeyi daha çok tercih ediyor ve bu konuda bankaların mobil uygulamalarını sık sık kullanıyorlar. Banka şubelerini kullanan gruplar ise yaşlı kesim ve genellikle pek fazla teknoloji ile işi olmayan kişiler oluyor.

Bu konuda bankaların aldıkları bazı önlemlerde yok değil. İnternet üzerinden her önüne gelen bankacılık müşterisi TC kimlik numarasını girerek kredi çekemiyor. Şubeye gitmeden kredi çekmenin 5 yolu, konusunda gösterilen adımlar ve bankaların değerlendirme adımları oldukça farklı olduğundan dolayı dikkatli olmak en önemli konuların başında geliyor. Zira bankanızın resmi internet sitesi dışında hiçbir siteden kredi başvurusu yapmanız önerilmiyor.

Şubeye Gitmeden Nasıl Kredi Çekebilirim?

Şubeye gitmeden kredi çekmenin yolları ile ilgili olarak atılabilecek adımları sizler için tek tek sıralayacağız;

  • 1. yöntem genellikle bankaların mobil uygulamasını kullanmanız yönünde olacaktır.

Bankaların mobil uygulamaları üzerinden hesabınıza giriş yaparak veya yapmayarak o bankada hesabınız var ise elbette daha kolay olacak şekilde şubeye gitmeden kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. Şubeye gitmeden kredi çekmek isteyenlerin en fazla tercih ettikleri yol ise genellikle mobil bankacılık uygulaması üzerinden kredi çekmek yönünde olmaktadır ve bankacılık uygulamaları bu konuda son dönemde oldukça fazla kullanılmaktadır.

  • 2. yöntem ise internet sitesi üzerinden şubeye gitmeden kredi başvurusunda bulunmak olmaktadır. Bankaların resmi internet siteleri üzerinden veya aracı bankalar tarafından onaylanmış olan kredi başvurusu sitelerinden kredi çekebilirsiniz

Bunu yapmak için ise yapılması gereken ilgili bankanın veya kredi başvurusu sitesine giriş yapmak, daha sonrasında bankanın resmi sitesi üzerinden veya ilgili kredi çekme sitesi üzerinden kredi başvurusunda bulunmak yönünde olmaktadır. Bu türlü başvurularda eğer Findeks kredi notunuz ve diğer ödeme geçmişiniz iyi değilse şubeye oranla şansınız daha da fazla az olacaktır diyebiliriz.

  • 3. yöntem ise ATM üzerinden şubeye gitmeden kredi başvurusunda bulunmak yönünde olacaktır.

Bankaların ilgili ATM cihazlarından kredi başvurusunda bulunabilir ve kredi başvurunuzu bankaya gönderebilirsiniz.

  • 4. yöntem ise şubeye gitmeden SMS ile kredi başvurusu yapma, yönünde olacak bir yöntem olmakta ve karşımıza çıkmaktadır. Bu yönde kredi başvurusu için ilgili banka SMS ile kredi başvurusu imkanı sunuyor ise direkt kredi başvurunuzu bu şekilde yapabilirsiniz.

SMS ile kredi her banka tarafından sunulan bir imkan değildir.

  • 5. yöntem bankayı arayarak şubeye gitmeden kredi çekme şansı.

Bu yöntemde de ilgili bankanın müşteri temsilcisini arayarak kredi başvurusunda bulunabilir ve kredi başvurunuzu bankaya gönderebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ