WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Şubeye gitmeden direkt hesaba yatan kredi
Yazar: - 04 Şubat 2018
288
0

Mobil bankacılık ve dijital bankacılık günden güne gelişiyor ve bunun sonucunda bankacılık işlemleri neredeyse günün her saatinde kolaylıkla ve güvenlikle yapılabiliyor. Nakit para taşıma ihtiyacı günümüzde neredeyse kalmamışken banka kartları ile her türlü işlemler rahatlıkla halledilebiliyor. Kredi çekmek için bankaya gitmek yerine dijital bankacılık tercih edilir hale geldikçe hali ile ”Şubeye gitmeden direkt hesaba yatan kredi” sorusunu soran müşteri sayısı da günden güne artıyor.

Kredi çekmek isteyen ancak bankaya gitmek istemeyen müşteriler için yapılması gereken en basit işlem mevcut bankalarından online krediye başvurmak oluyor. Bunun için kullandığınız herhangi bir bankada online işlemlere giriş yaparak veya bankanın sitesine giriş yaparak kredi alma şansınız çok yüksek olurken, banka müşterisi değilseniz yine aynı şekilde online krediye başvurma şansınız olabiliyor.

Online Şubeye Gitmeden Kredi Nasıl Alınır?

Şubeye gitmeden direkt hesaba yatan kredi, için yapılması gereken herhangi bir bankanın online sitesinden online kredi verip vermediği olacaktır. Bugün Türkiye’de mevcut büyük bankaların tamamı online kredi verdikleri gibi bunun için kayıtlı bir gelirinizin olması kredi onayı için elzemdir.

Şubeye Gitmeden Hesaba Yatan Kredi İçin Şartlar Nedir?

  • SGK kaydınızın devam ediyor olması önemlidir, bu sizin aktif çalıştığınızı ve maaş durumunuzu bankaya direkt olarak gösterir.
  • Daha önce ödenmemiş kredi borçlarınızın olmaması önemli faktördür.
  • Mevcut kredi ve kredi kartı limitlerinizin gelirinizin üzerinde olmaması bakılacak ilk şartlardan birisidir.
  • Banka ile daha önceki çalışmışlığınız ve FİNDEKS kredi notunuzun yüksekliği burada devreye girecek önemli şartlardan birkaç tanesidir.

Bu şartları yerine getirmeniz durumunda yapılması gereken başvuru sonucunu beklemek olacaktır.

Dijital Kredi Başvurum Reddedildi, Tekrar Ne Zaman Başvurmalıyım?

Online kredi başvurunuz eğer banka tarafından reddediliyor ise bu noktada birkaç ay sonrasında şartlarınızı düzelttiğiniz taktirde tekrar yeni başvuru yapabilirsiniz.

Ön Onay Aldım, Şubeye Gitmem Gerekiyor Mu?

Banka size eğer ki online kredi başvurunuza ön onay verdiyse bu durumda banka şubesine giderek sizden istenen belge ve bilgiler eşliğinde kredi başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir. Eğer banka şubesine gitmezseniz kredi başvurunuz birkaç gün içerisinde sistemden otomatik olarak silinecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ