WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
SSK Olmadan Kredi Çekmek
Yazar: - 08 Mart 2017
879
1

Bankalar kredi kullanacak şahıslardan gerek duymaları halinde bazı evraklar istemektedir bunların başında ise SSK gelmektedir.

Bankalar Kredi Çekerken Niçin Ssk İster?

Gerek kamu bankaları olsun gerekse özel sektördeki bankalar olsun kredi çekmek için gelen müşterilerinden kredi başvurusu esnasında SSK bildirim evraklarını istemektedir. Bu evraklar bankaların sizin devamlı bir yerde çalıştığınızı, aylık düzenli gelirinizin olduğunu, krediyi geri ödeyebilecek gücünüzün olduğunu belirlenmesine yardımcı olur. Genellikle en az 6 ay sigortasız olması bankaların istediği koşullardandır.

Peki SSK’sız Kredi Çekmek Mümkün Mü?

SSK’sız kredi çekmek elbette mümkün ama bu çok fazla şansınız olduğu manasına gelmiyor. Öncelikle şunu belirtmek lazım SSK’sız kredi çekmek isteyenler için diğer müşterilerden daha az kredi limiti olması yüksek ihtimaldir. Bankalar sizi taramadan geçirirken mal varlığınızı gösteren belgeleri, herhangi bir bankada paranız olup olmadığını, tapusu üzerinize olan herhangi bir taşınmaz gayrimenkulünüzün olup olmadığını ve daha birçok kriteri inceler. Eğer bankaların tarama süzgecinden başarıyla geçebilirseniz ve bankaya çektiğiniz krediyi geri ödeyebileceğiniz konusunda güvenilir olduğunuzu ispatlarsınız SSK’nız olmasa bile bankalardan kredi çekebilirsiniz.

Hangi Bankalardan Ssk’sız Kredi Çekebilirim?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz kriterlere uygun olduğunu düşünüyorsanız sizde televizyon ve internet gibi kitle iletişim araçlarını kullanarak SSK’sız kredi veren bankaları öğrenebilir, SSK’nız olmasa bile bankanın en yakın şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 1 Yorum Var)
  1. Osman köse dedi ki:

    Benim ssk yok ama acil nakite ihtiyacım var yardımcı olurmsunuz

BİR YORUM YAZ