WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar
Yazar: - 08 Mart 2017
444
0

Günümüzde öğrenci, ev hanımı, serbest meslek erbabı gibi hayatlarını sigortasız sürdüren kişiler,  gerekli koşulları sağlamaları halinde kredi çekebilmektedir.

Sigortasız Kişi Hangi Şartlarda Kredi Alabilir?   

İnsanlar zaman zamanında ara düştüklerinde maddi durumları bozukluklarında bankalarda kredi çekerek durumlarını düzeltmektedir. Ülkemizde yasak olmasına rağmen maalesef çok sayıda sigortasız çalışan / çalıştırılan işçiler vardır. Bazı bankalar sigortasız kişilere de kriterlerine uyumaları halinde kredi verebilmektedir. Çünkü bazı ihtiyaç kredisi seçeneklerinde sigortalı çalışan olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Sigortası bulunmayan kişiler üzerine kayıtlı ev, arsa, araba gibi değerli mal varlıkları varsa, geçmişte herhangi bir haciz veya kanuni takip gibi sebeplerden dolayı kara listeye girmemişlerse, bankaya yatan kira geliri varsa, kredi başvurusu yaptıklarında kefil veya gelir belgesi olmadan bankalar bu kişilerin kredi başvurularını onaylayabilmektedir.

Hangi Bankalar Sigortasız Kişiye Kredi Verir?

Sigortasız olduğu halde kredi çekmek isteyen ve gerekli şartları yerine getirebileceğini düşünen kişiler kredi çekmek için öncelikle televizyon, gazete ve internette bulunan reklamları inceleyerek sigortasız kişiye kredi veren bankalar hakkında bilgi edinebilir. Bunun dışında ülke genelinde isim yapmış, yaygın şube ağı olan, köklü geçmişi olan, güvenilir bankalara da kredi başvurusu yapılabilir. Kredi başvurusu yapılabiliyor olması kesinlikle kredi başvurusunun olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmez. Bankalar kredi başvurunuzu reddedebilir. Onaylasa bile diğer müşterilerine kıyasla size sınır koyabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ