WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Pos veya kredi kartı mail order’a nasıl açılır?
Yazar: - 11 Şubat 2018
653
0

Bankaların her yıl daha farklı ödeme yöntemleri ve daha güvenli ödeme yöntemleri geliştiriliyor. Yapılan birçok gelişme ve ödeme yönteminden sadece bir tanesi olan mail order yöntemi bugün birçok sağlık sigortası şirketi tarafından alınacak olan ödemelerde ve diğer birçok şirket ve satıcı tarafından kullanılan yöntemlerden sadece bir tanesi olarak biliniyor. İnternete açık kredi kartlarından özellikle yapılacak olan işlemlerde mail order işlemi sık sık yanlış anlaşılırken bazı kredi kartı sahipleri mail order yönteminin güvenilir olup olmadığını soruyor.

Mail order yönteminin ne olduğunu özetleyecek olursak işyeri sahibi veya şirketlere bankalar tarafından verilen mail order yetkisi ile işyeri sahibi veya şirket yetkilileri ile müşteri arasında düzenlenecek tarih bilgisinin yazdığı ve ödeme bilgisinin yazdığı bir kağıt üzerinde yer alan ”ödeme bilgileri” kısmının doldurularak şirket tarafından bankanın verdiği POS ile birlikte ödemenin çekilmesini sağlamanın adına mail order yöntemi denilmektedir. Bu yöntemde kağıt üzerinde yazan kredi kartı bilgileri ve imza aynı kişiye ait olması gerektiği gibi tutar mutlaka belirtilmeli ve ödeme o gün içerisinde mutlaka çekilmesi gerekmektedir. Ödeme gün içerisinde çekilmemesi durumunda daha sonra çekilmesi mümkün olmamaktadır.

Kredi Kartımı Nasıl Mail Order İşlemine Açtırabilirim?

Kredi kartınızı bankanızın mobil uygulaması kredi kartı işlemleri menüsü üzerinden mail order işlemine açtırma şansınız olduğu gibi bankanızı arayarak da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Mail order yönteminin açılması ile birlikte mail order ile ödeme yapabilecek ve istediğiniz zaman bu özelliği tekrar kapatma şansına sahip olacaksınız.

Mail Order Güvenli Mi?

Mail order yönteminin güvenli olduğunu söyleyebiliriz. 

POS Cihazımı Mail Order Yöntemi Nasıl Açtırırım?

Bankanız ile görüşerek POS cihazınızın mail order işlemlerini açmalarını sağlayabilirsiniz. Bunun için bir takım gereklilik ve belgeler banka tarafından istenebileceği gibi banka tarafından POS cihazınıza yetki tanımlanmasının ardından mail order işlemlerini yapabilir hale geleceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ