WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Peşinatsız Senetle Nasıl Araba Alınır?
Yazar: - 07 Mart 2017
997
0

Bankalar ile sorumlu olan kişiler kredi kullanamadıkları için galericiler veya kurumsal firmalardan peşinatsız senetle araba almak istemektedir.

Galericilerden Senet İle Araba Alma   

Bankalardan, kara listede olduğu için veya kredi notu düşük olduğu için kredi çekemeyen kişiler otomobil galericileri ile anlaşma yoluna giderek peşinatsız senet ile araba satın alma yöntemini tercih etmektedir. Kredi çekemeyen birçok kişi bu sayede araba sahibi olmuştur fakat unutulmamalı ki oto galericilerden bu şekilde araba satın alıyorsanız karşınızdaki kişilerin güvenilir olduğuna emin olmadan senetlerin imza atmayınız.

Kurumsal Firmalardan Senet İle Araba Alma   

Bankalardan kredi çekemeyen kişiler oto galericileri yerine kurumsal firmalardan peşinatsız senet ile araba satın alma yöntemini de tercih etmektedir. Bu yöntem daha sağlıklı ve garantilidir. Sorun yaşandığı zaman insanlar karşılarında muhattap alabileceği kurumsal bir firma bulunmaktadır. Bu firmalar sizden peşinat istemez ama almak istediğiniz arabanın fiyatına göre düşük bir oranda katılım payını sizden talep edip almak istediğiniz araba fiyatını belirlediğiniz taksit sayısıyla ödeme planı oluşturarak sizi aynı şartlarda araç almak isteyen kişilerle bir gruba sokarlar. Burada mantık altın gününe benzer. Nasıl altın gününde her ay altında bir kişide toplanıyor ise burada da gruptaki kişiler her ay toplanan parayla bir kişiye araba satın alır. Kimin hangi ay araba alacağı noter kanalıyla yapılan çekilişte belirlenir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ