WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Peşinatsız konut kredisi veriliyor mu?
Yazar: - 03 Şubat 2018
286
0

Peşinatsız olarak konut kredisi almak isteyenlerin ilk başvurduğu bilgi kaynağı genellikle bankalar yerine internet oluyor. Peşinatsız konut kredisi veriliyor mu, sorusuna cevap ise genellikle birçok banka tarafından onay verilmezken bankaların bu konuda bazı insiyatifleri de bulunmuyor değil. Tamamına kredili konut almak istiyorum diyorsanız ve elinizde hiç nakit paranız bulunmuyorsa yapılacak olan ilk işlem öncelikli olarak kendinize uygun ”tamamına kredi çıkabilecek” nitelikte ev aramak olmalı.

Her ev için bankalar tamamına kredi vermedikleri gibi bazı bankalar tarafından tamamına kredi sadece belirli şartlar altında verilebiliyor. Tamamına kredi ile konut almak günümüzde gelişen bankacılık sistemleri sayesinde nadiren de olsa mümkün olduğu gibi direkt müteahhitler tarafından bankalar ile anlaşma yapılarak tamamına kredili olarak da ev satışı yapılabiliyor.

Peşinatsız Mortage

Peşinatsız olarak mortgage  yani konut kredisini alabileceğiniz bankalar bulunuyor. Bu bankalar satın alacak olduğunuz evi teminat altına alarak ve daha yüksek faiz oranları seçenekleri ile size her ev için olmasa bile belli bir mevki ve limitte olan konutlar için %100’üne kredili mortage kredisi sunabiliyorlar.

AKBANK bu konuda en fazla peşinatsız mortgage kredisi sunan bankalardan birisi olurken belirlediğiniz konutları bankaya danışarak tamamına kredi alıp alamayacak olduğunuz ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Bankalar genellikle kendi bünyelerinde satışa sundukları icralık daireler için %100 oranına kadar kredi kullandırttıkları gibi işyeri ve benzeri yerler için ise genellikle %80’ine kadar kredi kullanım hakkı vermekteler.

Bankaların birbirlerinden farklı olarak bir bankanın tamamına kredi verdiği eve diğer banka tarafından tamamına kredi verilmemesi de olası durumlar dahilinde olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ