WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Peşinatsız ev kredisi veren bankalar 2018
Yazar: - 17 Mayıs 2018
276
0

Türkiye’de konut kredisi almak isteyen vatandaşlar bir kısmı bankalara konut kredisi için başvurmak zorunda kalıyorlar. Bankalara başvuran bazı vatandaşlar konut kredisini nasıl peşinatsız alabilecek olduğunu sorarken, bazı vatandaşlar ise konut kredisinin ne  kadar peşinat ödenerek çekilebilecek olduğunu soruyor. Tüm evler neredeyse konut kredisi ile satışı yapılırken bazı evlerin ise tamamına kredili ev satışı yapılabiliyor. 

Peşinatsız ev kredisi veren bankalar 2018; diye soran bir tüketicinin konut kredisini ödemeye mutlaka gücü mevcut olacaktır. %20 oranında bankalara peşinat ödeyemeyen tüketicilerin %100 tamamına kredili konut kredisi çekmesinin önünde de hiçbir engel bulunmamaktadır.

Konut kredisini çekerken öncelikli olarak vatandaşlar bankaya taşınır veya taşınmaz teminatlarını göstererek ihtiyaç kredisi adı altında kredi çekerek daha sonrasında tamamını konut kredisine yatırabilir. Eğer taşınır ve taşınmaz mal varlığı yok ise bu durumda evin değerini daha yüksek göstererek tamamına kredili şekilde alabilirsiniz. Bu durumu genellikle müteahhitler ayarlar ve bu durum bazen biraz riskli olabilir.

Konut kredisini tamamen peşinatsız çekebilmek villa tipi evlerde ise maalesef hiçbir şart ve koşulda mümkün değildir. Bu tür lüks evlerde bankalar kredi vermektedir ancak %20 oranında peşinat ödemek mecburidir. Bazı villa tipi evlerde ise peşinat oranı daha yüksek olabilecek olduğu üzere anlaşmalı bir banka ise ve mevduat hesaplarınızda yüksek oranda para mevcut ise peşinatsız olarak kredi çekme şansı çok nadiren tanınabilmektedir.

Tamamen Peşinatsız Konut Kredisi Nasıl Çekilir?

Tamamen peşinatsız olarak nasıl konut kredisi çekebilecek olduğunuzu merak ediyorsanız bu durumda yapılması gereken bankaya başvurmak olmalıdır. Bankaya başvurmanızın hemen ardından banka sizlere gerekli bilgileri verecek ve bu bilgiler ışığında Peşinatsız ev kredisi veren bankaları daha kolay öğrenebilirsiniz.

Özel bankalar konut kredisi verirken daha yüksek faiz oranları ile kredi verdikleri üzere devlete ait olan devlet çatısı altındaki bankalar ise daha uygun faizler ile kredi verdiklerinden dolayı konut kredisi çekerken tüm bankaların faiz oranlarını ve toplam ödenecek olan tutarı karşılaştırmak en iyisi olacaktır.

Zaman zaman devlet bankaları tarafından kampanyalar düzenlenmekte olup, bu kampanyalar düzenli olarak takip edilirse daha uygun fiyatlı konut kredisi çekmiş olabilirsiniz.

  • Konut kredisi çekecek olduğunuz bankaya kesinlikle değerlendirme yaptıktan sonra karar vermeniz daha iyi olacaktır.
  • Konut kredisinde faiz en önemlisidir.
  • İlerleyen yıllarda ödeme gücünüzün düşebilecek olduğunu düşünüyorsanız bu durumda konut kredisi çekmek yerine mevcut nakit paranızı biriktirmek ve peşin olarak veya daha az kredi tutarı ile ev almak sizin adınıza daha yararlı olacaktır.
  • Peşinatsız konut kredisi çekerken sizi yönlendiren müteahhitlerin sözüne inanarak senet ve benzeri kağıtlara, boş kağıtlara İMZA ATMAYIN.
  • Direkt olarak bankalar ile görüşme sağlayın ve bankalar aracılığı ile tüm işlemlerinizi kayıt altında kalacak şekilde yürütün. Müteahhite ödeme yapacak olursanız direkt hesabına EFT veya havale yaparak açıklama kısmına MAL ALMA BEDELİ açıklaması ile ÖDEME YAPMAYI TERCİH EDİNİZ.
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ