WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Otomatik ödeme talimatının kredi notuna etkisi var mıdır?
Yazar: - 21 Mayıs 2018
365
0

FİNDEKS KREDİ NOTU Türkiye’de en önemli bankacılık kuralları arasında yerini alan etkenlerden birincisidir. Kredi çekmek veya kredi kartı almak isteyen müşteriler öncelikli olarak FİNDEKS kredi notu engeline takılır ve eğer ki kredi notunuz düşük ise sizlerde kredi alamaz veya kredi kartı sahibi olamazsınız. Bankalar tarafından kredi kartı alabilmek veya kredi çekebilmek adına bankalara bir takım güvenceler vermek ve daha önce ödemelerinizin ne düzende yapıldığı, gecikme olup olmadığı konusunda bazı bilgileri vermeniz gerekir.

Bu bilgileri sizler değil, sizin adınıza her vatandaşın otomatik olarak takip edildiği FİNDEKS verir. Findeks kredi notu düşük olan vatandaşlar bankalar ile uyumlu olarak çalışamaz ve sosyal puanlarda olduğundan farksız olarak bankalar bu müşterilere kötü gördükleri için imkanlar ve kampanyalardan yararlandırmazlar. Otomatik ödeme talimatının kredi notuna etkisi var mıdır? Sorusu da son yıllarda artan sorular arasında kendisine tepe sıralarda yer bulmakta olan bir soru olmaktadır.

Bu soru bankalara dahi sık sık sorulur durumdadır. Otomatik ödeme talimatı vermek bankaların sizin ödemelerinizi düzenli yapacak olduğunuza ve ödemelerinizi önemsediğiniz anlamına gelecek olduğundan ve kayıtlarda görünecek bir detay olduğundan dolayı FİNDEKS tarafından da görülmektedir.

Otomatik Ödeme Talimatı Verdim Kredi Puanım Yükselir Mi?

Otomatik ödeme talimatı veren bir tüketicinin kredi puanı YÜKSELİR. Kredi puanının yükselmesi için tek bir otomatik ödeme talimatı yeterli olacak olduğu üzere daha fazla otomatik ödeme talimatı verilmesi banka ve FİNDEKS gözünde sizin daha iyi bir müşteri olduğunuzu gösterecek olduğundan ötürü daha kısa sürede daha yüksek puanlara sahip olabilir, bu sayede daha uygun faiz oranları ile kredi dahi çekebilirsiniz.

Kredi kartı sahibi olamıyorsanız veya geçmişte yaşadığınız olumsuz kredi puanı notlarından dolayı puanlarınız yükselmiyor ise bu durumda kendinizi bankalara kanıtlamak adına sadece tek bir seçeneğiniz kalır ve bu da otomatik ödeme seçeneğidir. Çok ufak miktarlı krediler dahi FİNDEKS kredi notlarınız düşük ise maalesef verilmemektedir.

Kredi çekebilmek, kredi kartı sahibi olabilmek için bankalara vermeniz gereken güvence otomatik ödeme talimatından geçer ve eğer ki otomatik ödeme talimatını verip ödemeleri otomatik ödeme talimatı ile yapmazsanız dahi sizin adınıza bu bir nebze fayda sağlar. Ama eğer ki otomatik ödeme talimatı verdiyseniz ve bu durumda otomatik ödeme talimatı üzerinden borç ve fatura ödemelerinin yapılması konusunda takip etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Sonuç olarak otomatik ödeme talimatı vermek sizin bankalar ile aranızda olan ilişkileri daha iyi yönde olumlu olarak geliştirecek ve kredi çekmek, kredi kartı sahibi olmak gibi konularda bankalar tarafından size daha ılımlı ve daha iyi davranılmasını sağlayacaktır.

Tek bir bankadan otomatik ödeme talimatı vermek yeterlidir. FİNDEKS otomatik olarak bankalardan aylık aldığı raporlar sonucunda sizin otomatik ödeme talimatınız olduğunu görebilecek kadar gelişmiş bir teknolojidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ