WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Onaylanan veya çekilen ihtiyaç kredisi nasıl iptal edilir?
Yazar: - 21 Şubat 2018
283
0

Bir kredi çektiniz ancak daha sonrasında çektiğiniz bu krediye ihtiyacınız kalmadı mı? Bu durumda sizlerin yapabilecek olduğu bazı seçenekleri bulunuyor. Bankalardan çektiğiniz kredi için ”Onaylanan veya çekilen ihtiyaç kredisi nasıl iptal edilir?” sorusunu soruyorsanız yapmanız gereken detaylar sonucunda yasal süreleri aşmamak önerisi ile birlikte kredinizi iptal edebilirsiniz.

İhtiyaç kredisi iptalleri dışında taşıt ve konut kredisinde iptaller daha karmaşık olur. Bunun nedeni ise konutun veya taşıtın alınmış olmasına bağlı olarak bankanın kredi iptali yapmak için tüm borcun kapatılmasını istemesinden dolayı kaynaklanır. İhtiyaç kredisinde ise 14 gün içerisinde yasal süre olan sürede hakkınızı kullanarak ihtiyaç kredinizi iptal edebilir, ihtiyaç kredisi iptali nasıl yapılır? Sorularına da bu şekilde yanıt bulmuş olabilirsiniz.

Eğer ki ihtiyaç kredisine ihtiyacınız kalmadığını düşünüyorsanız iptal ile ilgili olarak yapmanız gereken yine krediyi çektiğiniz şubeye giderek kredi iptali yapmak istediğinizi belirtmek olacaktır. Bu sayede kredi iptal işlemi yapılabilecek ve kredi iptaliniz ilgili banka şubesi tarafından gerçekleştirilecektir.

Kredi İptal İşlemleri

Taşıt ve konut kredisinde iptaller ise bankadan bankaya farklılık göstermekle birlikte eğer mal alımı gerçekleşmesi ise daha kolay olmaktadır. Eger mal alındıysa ve kredi başladı ise tüm kredi borcunu kapatma şansı sayesinde kredi borcunuzu bitirebilirsiniz.

14 günlük kredi iptal süresini geçmeniz durumunda yine ihtiyaç kredisini de iptal etme şansınız bulunacaktır. Bu durumda yapılması gereken yine aynı şekilde kredi iptali için bankaya başvurmak ve krediyi kalan vadelerini hemen kapatmak istediğiniz yönünde olmalıdır. Bankalar bu konuda sizlere yardımcı olacakları gibi eğer ki haklarınızı kullanamayacak olduğunuzu düşünüyorsanız bir finans yetkilisinden destek alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ