WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Öğrenciye kredi veren bankalar
Yazar: - 08 Şubat 2018
321
0

Öğrenciler zaman zaman zor duruma düşmeleri ve maddi imkansızlıklar yaşadıkları durumlarda tek çare olarak bankaları görebiliyor. Ancak bankalar zaman zaman öğrencilere özel olarak kredi verirken normal bir banka gelir belgesi olmadığından dolayı öğrencilere hiçbir şekilde kredi veya kredi kartı vermeyebiliyor. Eğer devletten kredi alan bir öğrenci iseniz ve bu kredileri mevcut olarak düzenli kullanıyor iseniz bu durumda bankalar size daha kolay ve daha rahat bir şekilde ”öğrenci kredisi” verebilir.

Bankaların kredi vermek için genel olarak aradıkları şartı kişinin bu borcu aylık olarak düzenli olarak ödeyip ödeyemeyecek olduğunu bilmesidir. Kişi eğer borcunu ödeyebilir durumda olduğunu bankaya gelir belgesi ile veya herhangi bir ipotekli mal ile kanıtlarsa bu durumda banka ilgili kişiye çok rahat kredi verebilir.

Denizbank tarafından öğrencilere 2000 TL’ye kadar sunulan 48 ay vadeli %0.99 faiz oranlı kredi sunulabiliyor. Sadece öğrenciler için sunulan bu kredi için vade ay sayısı 1 ila 48 ay arasında değişiyor.

Yapı Kredi bankası tarafından da öğrencilere 50.000 TL civarına kadar öğretim kredisi sunulurken yüksek tutarlı kredi çekmek isteyenlerin buna uygun olarak geri ödeyebilecek güçleri olduğunu göstermesi gerekiyor.

Öğrenci Kredisi Veren Bankalar 2018

Öğrenci kredisi veren diğer bankalar ise Ziraat Bankası ve Vakıfbank, Odeabank gibi sıralamayla değişiyor. Neredeyse birebir faiz oranlarına yakın olan bankalar, faiz konusunda ise birbirlerine oranla ve kredi limitine oranla sürekli olarak farklı bir tavır sergiliyorlar. Yüksek tutarlı eğitim kredisi veren bankalar bu krediyi genellikle öğrenciye nakit olarak vermezken özel okul için bu tür krediler verebiliyorlar. İhtiyaç kredisi tarzında öğrenci kredileri ise yukarıda örnekte belirttiğimiz gibi düşük tutarlı limitlerde oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ