WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Öğrenciye kefilsiz kredi ve kredi kartı veren bankalar 2018
Yazar: - 14 Mart 2018
308
0

Öğrenciye kefilsiz kredi ve kredi kartı veren bankalar 2018 yılında güncellendi. Öğrenciler için kefilsiz ve şartsız olarak kredi veren bankalar sayısında ciddi sınırlama bulunurken, bazı bankaların ise öğrencilere daha yüksek oranlarda kredi verebildikleri ve bu kredi limitlerinin kefil aramadan verilebildiği belirtilmekte.

Tüketicilerin kredi kartlarına talep göstermesi ve öğrencilerin son dönemde kredi kartı çıkarmak için adeta bankalara başvuru üzerine başvuru yapması üzerine bankalar ise bu konuda yeni ürünler geliştirmiş durumdalar. En fazla dikkat çeken ve öğrencilere sorunlar yaşatan neden ise gelir belgesi sorunu yönünde olmaktadır.

Öğrencilere özel olarak kredi ve kredi kartı veren bankalar 2018 sıralamasında değişimler olurken, bazı bankalar öğrenciler için hiçbir şekilde kredi limiti açmamakta ve kredi kartı vermemektedir.

Öğrenciyim Nasıl Ve Hangi Bankadan Kredi Kartı Alabilirim?

Öğrencilerin kredi kartı alabilmeleri için okuduklarına dair belgeleri olmaları gerekir. Lise öğrencilerine kredi verilemeyecek olduğu gibi en az üniversite öğrencisi olunması ve 18 yaşının doldurulmuş olması bankalar tarafından kredi kartı için istenen ilk şartlardan birisidir.

Eğer kendiniz öğrenci belgeniz var ise ve 18 yaşını doldurmuş bir birey iseniz bu konuda bankalara online başvuru yapmak yerine direkt fiziki şubeye giderek kredi kartı istediğini belirtmeli ve kredi kartı almak istediğinizi müşteri temsilcisine iletmenizin ardından size verilecek olan belgeleri imzalayarak *kredi kartınızı birkaç gün sonra kendi adresinize teslim almalı veya şubeden teslim almalısınız.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar 2018

Öğrenciler için kredi kartı veren bankalar şunlardır;

  1. Türkiye İş Bankası – İş’te Üniversiteli Kredi Kartı
  2. Garanti Bankası – Bonus Genç Kredi Kartı
  3. Türk Ekonomi Bankası (TEB) – ÜniversiTEB Kredi Kartı
  4. Akbank – Exi 26
  5. QNB Finansbank – Go Kredi Kartı
  6. Vakıfbank – Like Kredi Kartı
  7. Yapı ve Kredi Bankası – Play Kredi Kartı
  8. Ziraat Bankası – Genç Kredi Kartı
  9. QNB Finansbank – Enpara.com Kredi Kartı

Bu kredi kartlarından bir tanesini seçerek size uygun olan en yakın şubeye giderek başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

* Kredi kartı onayı alınması durumunda kredi kartınız basılacak ve teslim edilecektir.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2018

Eğer öğrenci iseniz ve kredi kullanmak istiyorsanız bu durumda yapılması gereken öğrenciye kredi kartı veren bankalar listesinden bir banka seçerek size en yakın ve en uygun olan bankaya kredi başvurusunda bulunmanız olacaktır.

Ziraat Bankası ve Vakıfbank, Odeabank, Denizbank, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, öğrencilere belirli limitlere göre kredi verdikleri gibi her öğrenciye kredi verilmesi mümkün olmayacaktır. Öğrencilerin kredi ve kredi kartı alması için bunu geri ödeyebilecek gücünün olduğunu kanıtlaması ve ailesinden gelen paranın yanında burs alıp almadığı en önemli detaydır.

Eğer burs almıyorsanız ve sabit olarak bir geliriniz bulunmuyor ise bu durumda Ziraat Bankası ve Vakıfbank, Odeabank, Denizbank, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası öğrenci kredisi ve kredi kartı haklarından yararlanmanız oldukça zor olacaktır. Kredi veren bankalar sizin ödeme gücünüze göre mevcut öğrenci kredisi limitini düşürebilir veya sizin istediğiniz tutarın üzerinde dahi kredi vermeyi teklif edebilir.

En fazla sorulan sorulardan birisi olan öğrenciye kredi veren bankalar faiz oranları olarak ise öğrencilere özel olarak pek fazla ayrıcalık tanınmamaktadır. Normal bireysel bir müşteri için ne kadar faiz alınıyor ise kredi sonucunda ödeyeceğiniz toplam tutar birçok bankada faizli olacaktır. Bazı bankalar 2000 TL limite kadar öğrencilerden faiz almamama kampanyaları düzenleyerek faizsiz kredi verebilmektedir. Faizsiz kredi ödemeleri gününde yapılmaması durumunda ise mevcut olarak anapara üzerine faiz ve diğer cezai bedeller uygulanacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ