WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Öğrenci İçin En İyi Banka Hesabı
Yazar: - 23 Ocak 2018
354
0

Günlük hayatta yaşantımızı sorunsuz bir şekilde giderebilmemiz için mutlak banka hesabımızın olması gerekmektedir. Gerek maaş ödemelerinde gerekse öğrencilik hayatında ailemizden gelecek olan parayı alabilmek için mutlaka ihtiyacımız olan şeylerden birisidir. Ancak bankalar sundukları bu hizmet için aidat adı altında hesap işletim ücreti talep etmektedirler. Fakat bankalar öğrenciler için bu gibi ücretlendirmeleri öğrencilerden talep etmeyerek aslında büyük bir iş yaptıklarını söyleyebiliriz. Bankadan bankaya değişkenlik gösteren bu durum için sizlere öğrenci için en iyi banka hesabı hangisi sorusunu cevaplamak isteriz.

Öğrenci Banka Hesaplarından Ücret Alınıyor mu?

İstisna olarak birkaç banka dışında çoğunluk olarak öğrencilerden hesap işletim ücreti ya da farklı ödemeler alınmamaktadır. Bu hesap açtıracağınız bankaya göre değişiklik gösterir.

Öğrenci Banka Hesabından Havale –  EFT Ücreti Kesiliyor mu?

Bazı önde gelen bankalar öğrenciler için oluşturulan vadesiz banka hesapları için hiçbir ekstra ücret talep etmemektedir. EFT, Havale ya da diğer kurum ödemeleri için ücretlendirmelere tabii tutulmazlar. Ancak bu hesap açacağınız bankaya göre de değişiklik gösterebilir.

Öğrenci Hangi Bankadan Hesap Açtırmalıdır?

Çeşitli araştırmalarımız neticesinde bir öğrencinin para transferlerinde ya da aidat ödemelerinde para ödemeyecekleri bankaların listesini kısmi olarak hazırladık.

Akbank

Öğrenciyseniz ve 18 – 26 yaş aralığındaysanız Akbank öğrenciler için hesap kullanımında kolaylıklar sağlıyor. Havale ve EFT işlemlerinde ücret almıyor. Üstelik ayda 2 defa farklı bankaların ATM’lerinden para çekmenizde ücret talep etmiyor.

Ziraat Bankası

Her ne kadar Devlet bankası olsa da araştırmalarımıza göre öğrenciler için pek bir avantaj sağlamıyor. Eğer Ziraat bankasından hesap açtırmak istiyorsanız 3 ayda bir 15 TL hesap işletim ücreti ödemek zorundasınız. Fakat yine Devlet tarafından Burs vs. veriliyor ise adınıza ilgili bankadan hesap açılıyor. Bu gibi durum olursa Aidat ödemek zorunda kalmıyorsunuz.

öğrenciler için ücretsiz banka hesabı

İş Bankası

Öğrencilere kredi kartı imkanı da sunan İş Bankası aynı zamanda herhangi bir hesap işletim ücreti almadan hesap açabilmektedir. İş’te Üniversiteli Vadesiz TL Hesabı adı altında başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yapıkredi Bankası

Tercih edilebilecek bankalardan birisidir. Bankanın istediği şartları taşıyorsanız Havale, EFT, Hesap işletim ücreti, hesap özeti gibi mecburi işlemleriniz için ödeme talep etmemektedir. Öğrenciler için en iyi banka hesabı diyebileceğimiz şekilde tercih sebebi olabilir.

Garanti Bankası

Bonus Genç Vadesiz TL hesabını herhangi bir Garanti şubesinden temin edebilirsiniz. Açacağınız hesap ile para transferleri ya da diğer kurum ödemeleri için sizden ekstra para talep etmez. Ancak öğrenciyi üzecek tek dezavantajı 25 sınırı olmasıdır.

Detaylı Bilgi

Çeşitli siteler üzerinden ya da forum sitelerinden araştırmalarımız bu şekilde olsa da en iyi veya en güncel bilgiyi bankaların müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebileceğinizi unutmayınız. Burada belirtilen tüm bilgiler akıllardaki soru işaretlerini kaldırmak amacı ile paylaşılmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ