WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Maaş Üzerine Kredi Veren Bankalar
Yazar: - 28 Ocak 2018
292
0

Maaş aldığınız bankadan kredi almak hem faiz oranlarının daha az olma şansı, hem aylık ödemelerin tam gününde otomatik olarak yapılmasını sağlayabilme imkanı dolayısı ile birçok maaş müşterisinin tercihi olmaktadır. Maaş üzerine kredi veren bankalar, Maaş alan kişiler bankaya yaptıkları başvuru sonucunda sundukları belgelerin incelenip onaylanmasında maaş faktörü kredi onayı için oldukça fazla önemli konudur.

Bir maaş müşterisinin aynı bankadan veya diğer bankalardan alabilecek olduğu toplam limit genellikle her bankadan çekecek olduğunuz toplam kredi limitinizin ardından düşecektir. Yapılan kredi başvurularınızı maaş aldığınız banka dahil olmak üzere tüm bankalar Türkiye’nin neresinde olursanız olun görebildiği gibi gelirinizin çok daha fazla üzerinde kredi çekmek için bankaya birkaç teminat göstermeniz gerekebilir.

Kredi işlemleri için yapacak olduğunuz başvuru sonrasında bankanız sizden maaşınızın ne kadar olduğunu sorabilir ve verecek olduğunuz gelir belgesi durumuna göre size ne kadar limite kadar kredi çekebilecek olduğunuzu müşteri temsilcisi aracılığı ile bildirecektir.

Maaşım Üzerine Kredi Almak İstiyorum

Maaş üzerine kredi almak istiyorsanız ister emekli maaşı olsun, ister çalışan olun maaşınızın sürekliliğini kanıtlamanız durumunda banka size özel olarak açılacak kredi limiti dahilinde kredi verebilir.

İstediğiniz kredi 50.000 TL ise bu kredinin bir kısmını bankanız sizin maaşınıza uygun olup olmadığını ve ödeme durumunuzun maaş ile olup olmayacağını kendi yapacak olduğu hesaplamalar sonrası bulacak ve %80 gelirinize oranla kredi verecektir.

Örneğin aylık 1000 TL maaş ile çalışan bir kişi 48 aylık ihtiyaç kredisini almak istediğinde ortalama olarak kendisine 25.000 TL civarına kadar ihtiyaç kredisi verilebilir. Ortalama 5 bin TL faiz olacağından dolayı banka sizin istediğiniz kredi limitine göre değil kendi faizini koyduktan sonra ortaya çıkacak olan limite göre size kredi verebilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ