WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Maaş Aldığım Banka Kredi Kartı Vermiyor
Yazar: - 26 Ocak 2018
313
0

Türkiye’de bugün 3 ve üzeri çalışana sahip birçok işyeri tarafından maaşlar banka hesaplarına yatırılıyor. Belirli bir limitin üzerinde olan çalışanlara da yine aynı şekilde yasal zorunluluk gereği maaşların maaş hesabına bir diğer adı ile banka hesabına yatırılması gerekiyor. Bunun için işyerleri işe girerken sizin adınıza bankadan hesap açılmasını sağlayabildikleri gibi sizden istenilen bankadan hesap açılması isteğinde bulunabiliyor. Maaş aldığım banka kredi kartı vermiyor, sorunu ile karşı karşıya kalan birçok maaş müşterisi ise bir anlık öfke ile başka bankadan maaş almak istediğini dile getirebiliyor.

Bu durumda işveren ile yapılacak olan görüşme sonrasında belirli bir neden sunulsun veya sunulmasın izin alınması durumunda başka bankadan maaş hesabı açma seçeneğiniz bulunuyor.

Maaş Aldığım Banka Kredi Kartı Onayı Vermiyor!

Maaş aldığım banka kredi kartı vermiyor, diyorsanız burada sorun sizinle veya bankayla alakalı olabilir. Eğer geçmiş borçlarını düzenli ödeme yapmadıysanız, mevcutta kredi borcunuz varsa, diğer kredi kartlarınızı ödemiyorsanız veya maaşınızın bir kısmına bloke konuyor ise (icra dolayısı ile) maaş aldığınız banka size kredi kartı vermeyebiliyor.

Bu gibi durumlarda ”maaş aldığım banka kredi kartı vermiyor” diye düşünmek yerine farklı bankalardan kredi kartı başvurusu yapmanız daha uygun olabilir. Farklı bankalar sizin çalıştığınızı ve maaş durumunuzu görebilecek ve sorgulayabilecek oldukları için sizin istediğiniz limitlerde veya kendi belirlediği limitlerde kredi kartı onayı verebilmektedir.

Maaş Aldığım Bankadan Kredi Kartım Var, 2. Kredi Nasıl Alırım?

Diğer bankalardan kredi kartı çıkarmayı tercih edebilirsiniz. Ancak mevcut ödeme gücünüzün üzerinde olabileceğinden dolayı gelir/gider durumuna göre 2. kredi kartını alma şansınız oldukça düşük olabilir. Kredi kartınızı düzenli ödemeniz durumunda diğer bankalardan değil ancak kendi bankanızdan kredi kartı limitinizi arttırma isteğinde bulunma hakkınız olduğunu unutmamak gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ