WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Lise öğrencileri kredi kartı kullanabilir mi?
Yazar: - 22 Mayıs 2018
503
0

Türkiye’de genç nüfus artmaya devam etmesine rağmen gelişmeye devam eden bir ülke olmasının etkisi ve ekonomisinin çok yüksek seviyelerde olmamasından dolayı nakit paraya erişim kısıtlı olmaktadır. Birçok lise ve üniversite öğrencisinin kredi kartı sahibi olmak istediği de bankalar tarafından ve hükümet yetkilileri tarafından bilinmektedir. Lise öğrencilerinin kredi kartı sahibi olmasındaki amaç genellikle kredi kartı sahibi olan kişinin yetişkin bir birey olmuş olarak sayılması algısı ve arkadaş ortamında daha fazla havalı görünmek olmaktadır.

Kredi kartı sahibi olmak isteyen lise öğrencilerinin asıl amacı ve düşüncesi bu kredi kartına sahip olarak arkadaş ortamında daha fazla havalı görünmek ve daha fazla harcamalar yaparak her istediği ürün ve isteğine erişebilme yönünde olmaktadır.

Henüz daha 18 yaşını doldurmamış olan bir lise öğrencisinin ASLA AMA ASLA KREDİ KARTI SAHİBİ OLAMAYACAK OLDUĞU BİLİNMESİ GEREKMEKTEDİR. Bankalar 18 yaşını doldurmamış hiçbir çocuğa kredi kartı veya kredi VERMEMEKTEDİR. 

18 yaşını doldurmamış her kişi ailesine muhtaçtır ve ailesinden habersiz olarak ödemeler yapamaz, yapsa dahi bu ödemeler yasal mevkilerde olan ödemeler değildir. 18 yaşını doldurmamış bir kişi YASAL olarak da ”ÇOCUK” olarak görülmekte olduğundan dolayı bankalar fiziksel gelişimi ne kadar büyük adam veya büyük kadın gibi durursa dursun psikolojik ve biyolojik gelişimi yetişkin bir insan olmayacağından dolayı 18 yaşını doldurmmamış lise öğrencilerine kredi kartı ve kredi vermemektedir.

18 Yaşında LİSE ÖĞRENCİSİYİM, KREDİ KARTI ALMAK İSTİYORUM

Ama doğum tarihi 18 yaşını doldurmuş olan lise öğrencilerini de burada unutmamak gerekir. 1 sene sınıfta kalmış olan LİSE 4. sınıf öğrencileri olabilir. Bu kişiler ise ne kadar lisede okuyor olursa olsunlar kredi kartı sahibi olabilme hakları tanınır. 18 yaşını doldurmuş olan her bir kişi fiziksel görünümü ne olursa olsun daha çocuk gibi duruyor olsa dahi kredi kartı başvuru yapabilir, yasal olarak artık bu kişi YETİŞKİN BİREY olarak sayılmaktadır. Mahkemelerde ve diğer alanlarda artık reşit olmuş olduğundan dolayı bu kişi kendi haklarından sorumludur ve ailesine hiçbir şekilde yasalar altında muhtaç değildir.

18 yaşını doldurmuş olmasına rağmen henüz hala lisede okuyan yetişkin bireylerin kredi kartı sahibi olması da kesinlikle BANKA tarafından verilecek olan yanıta bağlıdır. Bankalar tarafından kredi kartı ödemesinin bu kişi tarafından yapılıp yapılamayacak olduğundan emin olunması gerekir ki bu sayede bu kişi hem okuyarak hem çalışıyor mu? Sorusu lise öğrencisi 18 yaşını aşmış olan yetişkin bireye sorulur. Yetişkin bir birey olmasına rağmen eğer ki ödeme gücü yok ise bu durumda yine banka tarafından 18 yaşını doldurmuş lise öğrencisine kredi kartı, verilmez.

  • Aileniz sizin adınıza ek kart çıkararak 18 yaşın altında olsanız dahi anne ve babanıza ait olan kredi kartını kullanabilirsiniz. Bu durum için bankaya başvurmak veya ailenizin direkt olarak telefon/internet yolu ile başvuru yapması yeterli olacaktır. Gelecek olan kredi kartının üzerinde sizin adınız ve soyadınız yazabilecek olduğu üzere bu durum tamamen bankaya bağlıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ