WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Krediler ne zaman 60 ay olacak?
Yazar: - 21 Şubat 2018
315
0

Türkiye’de yeni dönemde bankalar tarafından ihtiyaç ve taşıt kredilerinde 60 ay vade seçeneği yasal olarak bankalara verildi. Bankalara verilen yetki sonrasında tüketiciler kredilerin ne zaman 60 ay olacağını sormaya başlarken, bir yandan da kredilerin 60 ay olmasının faize ne kadar etkisinin olacağı tartışılmaya başlandı. Kredi faizlerinin sık sık artış gösterdiği bugünlerde daha fazla insanın sorun yaşadığı göz önüne alındığında ihtiyaç kredilerinin 60 ay olması ile birlikte ödemelerin azalacak olması sayesinde tüketicilerin daha rahat kredi çekebilecek oldukları belirtiliyor.

Bazı tüketicilerin merakla sorduğu ve beklediği ”Krediler ne zaman 60 ay olacak?” sorusuna yanıtı en doğru şekilde bankalardan alabilecek olduğunuz gibi, 60 ay vade ile ilgili olarak hiçbir banka şu sıralar bilgi vermiyor ve en fazla vade sayısının 48 ay ile sınırlı olduğunu ifade ediyor. Bayram dönemlerinde özel olarak yapılacak olan kampanyalar sonucunda taşıt ve ihtiyaç kredisi için 60 ay vade seçeneğine sahip kredilerin açılması beklenirken, kredi çekecek olan vatandaşların bayram dönemlerini bekleyebilecek durumda ise bayram dönemini beklemeleri gerektiğine değiniliyor.

İhtiyaç Kredisi 60 Aylık Vade

60 ay vadeli ihtiyaç kredisi ve 60 ay vadeli taşıt kredisi ihtiyaçlarını karşılayacak herhangi bir banka şuan için bulunmadığından dolayı faizler ile ilgili de net bir bilgi bulunmuyor. Kredi faizlerinin 48 ve 60 ay vade olması durumunda ne kadar fark edeceği, ödemelerin ne kadar olacağı ile ilgili bilgileri gelecek süreçte bankalar tarafından 60 aylık kredi vadeleri açıldığında anlayabilecek ve 60 aylık vadeler ile kredi kullanabileceğiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ