WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Kredi Ve Kredi Kartı Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak
Yazar: - 18 Mart 2017
457
0

Banka borçluları kredi ve kredi kartı sicil affı ne zaman çıkacak konusunda araştırmalar yapmakta ve yüzlerini güldüren Sicil Affı Yasası’nın uygulamaya konulduğunun haberini almaktadırlar.

Sicil Affı Yasası

Sicil Affı Yasası 2017 yılının gelmesi ile birlikte uygulamaya konulan bir yasa olup kredi borçlularının yüzlerini güldürmeyi başardı. Sicil Affı Yasası’nın esas alındığı nokta kara liste uygulamasının ortadan kaldırılması olmaktadır. Kara listede ismi geçen kişiler Sicil Affı Yasası’ndan bazı şartlar doğrultusunda yararlanabileceklerdir.

Sicil Affı Şartları Nelerdir?

Banka olan borcu ve kredi kartı borcu olan kişiler Sicil Affı Yasası’ndan şu koşullar dahilinde yararlanabilirler:

  • Bankaya ve kredi kartına olan borçların Sicil Affı Yasası’nın uygulamaya alınmasından ilk altı 6 içerisinde kapatılması
  • Veya borçların yapılandırılarak düzenli bir şekilde ödenmesi

Sicil Affı Yasası’ndan Kimler Yararlanabilir?

Sicil Affı Yasası’ndan banka borcu olan herkes yararlanabilmektedir. Bu konuya tüzel kişiler de dahil edilir.

Sicil Affı Yasası’ndan Yararlananlar Kredi Çekebilir Mi?

Kara listeden adını sildirenler bankalara kredi başvurularında bulunabilirler. Ancak bankaların kredi vermesi onların insiyatifine kalmış bir durumdur. Bankalar kişilerin borç geçmişlerine bakarak kredi başvurularını olumsuz değerlendirebilirler. Bu yönde kişinin yeniden kredi alabilmesi için kredi notunu yükseltmesi gerekir. Kredi notu hemen yükselmez. Ancak kişi borçlarını kapatır veya yapılandırıp düzenli ödemeler yapar ise kredi notu yükselir ve kredi çekme imkanını kişiler elde ederler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ