WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Kredi Red 11 Nedeni Nedir?
Yazar: - 25 Ocak 2018
296
0

Yapı Kredi bankasından yapılan başvurularda müşterinin sık sık yaşadığı red nedenleri arasında 11 nedeni bulunmaktadır. Yapı Kredi red 11 nedeni nedir? Sorusunun cevabı konusunda banka yetkilileri direkt olarak müşteriye bunun cevabını vermezken yapılan araştırmalar sonucunda bunun nedeni de ortaya çıkarılmıştı. Kredi red 11 nedeni ile ilgili bugün 2 farklı anlam bulunmaktadır.

Birinci anlam marka tescili başvurusu ile ilgili olan ve Yapı Kredi ile herhangi bir şekilde yakından ve uzaktan alakası bulunmayan bir red nedenidir. Marka tescili başvurunuzun onaylanmaması durumunda yetkili bakanlık veya başvuru alıcı tarafından size ”red 11” dolayısı ile başvurunuzun yetersiz bulunduğu ve kabul edilmediği bilgisi verilecektir.

Marka tescili başvurunuzu daha sonra yapabilecek olduğunuz gibi tekrar ardından başvuru yapmak doğru olmadığı gibi genellikle izin verilmeyen ve tercih edilmeyen bir durumdur. Yapı Kredi bankası ile ilgili red 11 nedeni nedir sorusuna geçecek olursak onun nedeni marka tesciline oranla çok fazla farklı bir nedenden dolayı verilmektedir.

Yapı Kredi Red 11 Yanıtı Nedir?

Yapı Kredi bankası tarafından verilen bu red 11 yanıtının açıklaması şu şekildedir; Banka sizin kredi notunuzu Findeks entegre sistemleri üzerinden kredi veya kredi kartı başvurusu sonrasında anında otomatik sistemler üzerinden sorgular, eğer ki kredi notunuz 1200 puan veya daha fazla altındaysa başvurunuz otomatik olarak ön değerlendirme sonucunda reddedilir ve size ”RED 11” ifadesi adı altında yanıt gönderilir.

RED 11 uyarısı almanızın nedeni Findeks kredi notunuzun düşük olmasından dolayı olduğu için isterseniz 20 bin kez başvuru yapsanız bile banka aynı nedenden dolayı kredi notunuz yükselene kadar size aynı yanıtı gönderecektir. Birkaç defadan fazla aynı TC numarasına sahip kişinin kredi başvuru yapması (1 hafta içerisinde) bankanın TC numarasını bloke ederek online ve şubeden başvurulara kapatmasına ve engellemesine sebep olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ