WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Kredi Notunun Güncellenmesi
Yazar: - 17 Mart 2017
469
0

Kredi notu kişilerin banka kredilerine yaptıkları geri ödemeler ile yükselir veya düşer. Kredi notu güncelleme işlemleri ise her ay bankalar tarafından bankalar ile ilişkisi olan kişilerin kredi notlarının yeniden düzenlenmesidir.

Kredi Notu Neye Göre Belirlenir?

Kredi notunun belirlenmesinde etkin rol oynayan kişiler bankalar ile ilişkileri olan kişilerdir. Bankaya borcu olan bir birey her ay düzenli geri ödeme sağlar ise bu kişinin kredi notu giderek yükselir. Ancak birey borç ödemesinde aksaklıklar yaşıyor ve kredi taksitlerinin gecikmesine neden oluyor ise bu kişinin kredi notunda düşme görülür. Bankalar ile ilişkisi olmayan kişilerin kredi notlarının düşmesi veya yükselmesi gibi bir durum gözetilmez. Kredi notu en yüksek 1900 olarak belirlenir. Kredi notu 1900’lere yaklaşan kişiler kredide borçlanmaya gidebilir ve kredi kartı almada problemler yaşamazlar. Düşük kredi notuna kredi veren bankalar vardır. Ancak bazı şartlar gerektirirler.

Kredi Notu Nasıl Güncellenir?

Kredi notunun güncellenmesi faaliyeti bankalar tarafından gerçekleştirilir. Bankalar ile ilişkisi olan bireylerin borç ödeme, yatırım yapma gibi eylemlerine bakılarak bu kişilerin kredi notları yükselme yada düşme eğilimi gösterebilir. Elbette bu noktada tüketicilerin geri ödedikleri taksitleri düzene koymaları yani taksitlerde gecikme olmadan zamanında ödeme gerçekleştirmeleri ve günü geçmiş kredilerin ödenip hesabın kapatılması kredi notunun yükselmesinde önemli bir yere sahiptir. Borçlarını kapatan bireyler bir yatırım hesabı ile de kredi notlarının daha hızlı yükselmesini sağlayabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ