WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Kredi Notunu Hesaplama
Yazar: - 23 Mart 2017
483
0

Kredi notu kredi almak istediğimiz zaman karşımıza çıkan değerdir ve kredi almak istiyorsak çok önemlidir. Çünkü bankalar kredi notu düşük olanlara kredi vermezler, kredi alabilmeniz için kredi notunun yüksek olması gerekir.

Peki kredi notu nedir, kredi notu nasıl hesaplanır, kredi notu nasıl yükseltilir, bu yazımızda size bu konularda bilgi vereceğiz.

Kredi Notu

Kredi notu banka ve finans kuruluşları ile olan ilişkinizin değerlendirilerek hazırlandığı bir değerdir. Bu değer sizin daha önceki kredi ve kredi kartı ödemeleriniz, banka ürünlerini kullanmanız gibi konular göz önünde bulundurularak hazırlanır. Yani kredi notu sizin kredi çekebilmeniz için bankalara güven oluşturmanızı gerektirecek kadar yüksek olmalıdır.

Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?

Kredi notu hesaplama için özel olarak geliştirilmiş sistem ve siteler vardır. Bu sitelere girerek kredi notu hesaplama işlemi yapabileceğiniz gibi operatörünüzün sağladığı SMS hizmetleri ile veya bankanızın uygulaması ile de öğrenilebilir. Kredi notunuzu öğrenmek için bu yollardan herhangi birisini deneyebilirsiniz.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Eğer kredi notunuz düşükse yükseltmek için mevcut borçlarınızı kapatmanızı öneririz. Bankalara olan kredi veya kredi kartı borçlarınızı ödeyerek, bankalardan alabileceğiniz düşük meblağlı kredileri kullanıp düzenli ödeyerek, banka ürünlerini kullanarak ve faturalarınıza otomatik ödeme talimatı vererek kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Kredi notu yükseltme kısa vadeli bir iş değildir; bu saydıklarımızı yaparak bir süre sonra kredi notunuzun yükseldiğini görebilir, kredi notunuz yükselince kolayca kredi çekebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ