WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Kredi Notum Ne Zaman Neye Göre Güncellenir?
Yazar: - 15 Mart 2017
486
0

Kredi notu bankalar tarafından her ay sonunda güncellenen ve güncellenir iken kişilerin banka borcu ödeme stratejisi esas alınır.

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Kredi notum ne zaman neye göre güncellenir sorusunun tam da cevabı aslında kredi notunun yükselmeye başlamasıdır. Kredi notunun yükselmesi ise banka borçlularının borçlarının hepsini ödemeleri ile veya banka borçlarını yapılandırıp her ay düzenli bir şekilde ödemeleri ile mümkün olmaktadır. Kişilerin kredi güncellemelerinde var olan borçların ödenmesi veya düzenli ödenmeye başlanmasında kredi notunu yükseltmek isteyenler için çok etkilidir. Aynı zamanda borçlarını ödemiş kişiler mevduat hesabı açtırarak ve düzenli yatırım yapmak kredi notlarının yükselmesine büyük etki sağlayabilirler. Bunun dışında güncellemeye dair yapılması gereken bankaya kalmıştır.

Kredi Notu Ne Zaman Güncellenir?

Kredi notu bankalar tarafından  her ayın sonunda denetlenen ve kişilerin borçlarına yönelik yaptıkları iyileştirmeler sonucunda değişen bir durumdur. Eğer borçlar yapılandırılmamış veya ödenmemiş ise kişilerin kredi notlarında da bir yükselme görülmez.

Kedi Notu Riskleri Nelerdir?

Kredi  notu risk tablosu kişilerin tabloda hangi aralıkta olduğunu gösterir. Bu aralık hem sayısal değer ile yani kredi notu aralığı ile hem de sözel ifade ile anlam bulur. Tabloda:

  • En riskli
  • Orta riskli
  • Az riskli
  • İyi
  • Çok iyi

aralıkları yer alıp aralıklar kişilere tekrardan kredi çıkıp çıkmayacağını özetler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ