WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Kredi Notu Yüksek Olanlar Maksimum Ne Kadar Kredi Alabilir?
Yazar: - 20 Mart 2017
455
0

Kredi başvurularının sonuçlandırılmasında en büyük paya sahip olan kredi notu ne kadar yüksekse çekilecek kredi miktarı ve kredinin onaylanma ihtimali de o kadar yüksek olur.

Kredi Notunun Kredi Başvurusundaki Önemi Nedir?

Kredi notu bankaların kredi başvurusu yaparken müşterilerinin bankalar ile olan geçmişinde düzenli ödeme alışkanlığı olup olmadığı, daha önceki kredi veya kredi kartı ödemelerinde aksamalar olup olmadığı gibi kriterler hakkında karar vermesinde en önemli rolü oynayan kişi ve kurumların ödeme gücünü ve finans performansını gösteren puan sistemidir. Kredi notu yükseldikçe bununla doğru orantılı olarak kredi talebinin onaylanma olasılığı da o kadar yükselecektir.

Kredi Notu Kaç Puanın Üstünde Olursa Kredi Çekilebilir ?

Bankalardan kredi çekebilmek için kredi notu puanınızın belli bir puan seviyesinin üstünde olması gerekmektedir. Kredi çekebilmek için en az 1000 puan gereklidir ama 1000 ile 1400 puan arası riskli müşteri grubu olarak görülebilmektedir. 1400 – 1900 puan arası sorunsuz müşteri grubunu temsil eder. 1900 puan ve üzeri yüksek derecede güvenilir müşteri grubudur. Bankalar müşterinin durumuna göre inisiyatif kullanabilir. 1000 puanlı müşteriye kredi verebilirken 1900 puanlı müşterinin kredi başvurusunu reddedebilir. Bunda müşterinin kredi limitinin dolu olup olmadığı, yakın zamanda kredi çekip çekmediği gibi kriterler göz önünde bulundurulur.

Kredi Notu Yüksek Olanlar Maaşının Kaç Katına kadar Kredi Kullanabilir?

Kredi notu en az 1500 ve üzeri olan müşteriler maaşlarının 20 katına kadar kredi kullanabilir. Devlet memuru veya kamu personeli olmaları halinde bu miktar 30 katına kadar çıkabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ