WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Kredi Notu Puanını Önemsemeden Kredi Veren Bankalar
Yazar: - 21 Mart 2017
518
0

Kredi Notu Nedir?

Kredi notu yapmış olduğunuz ödemelerin genel bir tablosudur. Sizin bankadan çekmiş olduğunuz borçların düzenli olarak ödenmesini temel olan bir konudur. Borcunuzun ya da faturanızın belli aralıklar ile aralıklar ile ödenmesi gerekir. Eğer bu fatura ya da borç düzenli olarak ödenmediği takdirde kredi notunuz olumsuz şekilde etkilenmektedir. Yani genel olarak kredi notunuzu sistemli ödemeleriniz belirlemektedir.

Bankalar kredi verirken özellikle bu kredi notlarına bakmakta ve bu not üzerinden kredi vermektedir.

Kredi Notunu Önemsemeyen Bankalar

Kredi notu arayan bankaların yanı sıra kredi notu aramayan bankalarda halihazırda mevcut bulunmaktadır. Yani bazı bankalar krediyi not sistemi ile verirken bazı bankalar ise farklı şartlar öne sürerek sizin kredi başvurularınızı değerlendirmektedir.

Kredi notunu önemsemeyen bankalar çoğunlukla kefil talep etmektedir. Kefiliniz olup olmadığına bakmaktadır. Ancak bu aşamada da banka kefil gösterdiğiniz kişinin kredi notunu da göz önünde tutmaktadır. Bu sistemin en büyük amacı çekilen borcun düzenli olarak ödenmesini sağlamaktır.

Kredi Puanına Hangi Durumlarda Bakılmamaktadır?

Kredi puanına bazı durumlarda bakılmadığı gibi bu puansız da sizlere kredi verebilmektedir. Eğer kredi notunuz yüksek ise rahatlıkla kredi çekebilirsiniz. Ancak kredi notunu sıfırsa ya da oldukça düşük ise bu durumlarda kefil ile halledebilirsiniz. Bazı bankalar kredi puanının yanı sıra kefil usulünü halen sürdürmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ