WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?
Yazar: - 25 Mart 2017
430
0

Kredi notu hemen hepimizin hayatında en az bir kez duyduğu bir kavram haline geldi. Günümüzde bankalardan kredi kullanmayan çok az kişi var, hepimiz bir şekilde banka kredilerini, en azından banka ürünlerin kullanıyoruz.

Peki kredi almak istediğimiz zaman karşımıza çıkan ve kredi kullanıp kullanamayacağımızı belirleyen kredi notu nasıl yükseltilir ve kredi notu kaç olanlara bankalar kredi verir, birlikte öğrenelim.

Kredi Notum Düşük

Eğer bankalardan kredi almak istediğiniz zaman kredi notu düşük olduğu için ret yanıtı alıyorsanız muhtemelen daha önce bir kredi çekip borçlarını düzenli ödeyemediniz, ya da kredi kartı borçlarınız yüzünden takibe düştünüz.

Kredi notunuz 500den düşükse bankalar için büyük bir tehdit oluşturuyorsunuz demektir. Kredi almanı imkansızdır. 1100 – 1500 arası kredi notuna sahip olanlar bile zaman zaman ret cevabı almaktadırlar. Kısaca kredi notunuzun 1500ün altında olması ret cevabı alma ihtimalini taşır. Kolayca kredi alabilmek için kredi notunuzun en az 1500 olması gerekmektedir.

Kredi Notu Yükseltmek

Kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız öncelikle sabırlı olmanız gerektiğini unutmayın. Kredi notu birkaç günde yükselecek bir şey değildir. Eğer kredi notunu yükseltmek için ne yapılmalıdır diye merak ediyorsanız işte size birkaç öneri:

  • Bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı tek seferde kapatmaya çalışın.
  • Kredi almak istediğiniz bankadan bir kredi kartı talep ederek düzenli ödemeler yapın.
  • Bu kredi kartına otomatik ödeme talimatları verin.

Bankadan çok düşük de olsa bir kredi alarak ödemelerinizi düzenli yapın. Kredi notunuz zamanla yükselecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ