WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Kredi Notlarının Banka İçin Önemi
Yazar: - 23 Mart 2017
433
0

Kredi almak isteyenlerin sıkça duyduğu kredi notu ve kredi notunun önemi üzerine hazırladığımız yazımızda bankaların kredi notunuza neden bu kadar çok önem verdiğini açıklayacağız.

Kredi Notu Nedir?

Kredi notu; bankalar ve diğer finans kuruluşları ile ilişkileriniz neticesinde ödemelerini yapma düzeni düşünülerek hesaplanan bir sayısal değerdir. Kredi notu olarak bilinen bu sayısal değer kişinin kredilerini veya kredi kartı borçlarını düzenli ödemesi, bankaların ürünlerini kullanması gibi değerler göz önünde bulundurularak hesaplanır.

Kredi Notunun Önemi

Bankaların ürünlerini kullanabilmek için kredi notunun son derece önemlidir. Çünkü kredi notunuz düşükse bankalar bunu alacağınız krediyi de düzensiz ödeyeceğiniz şeklinde yorumlamaktadırlar.

Peki, kredi notu düşük olmak kredi çekmeye engel midir? Maalesef kredi notunuzun düşük olması kredi çekebilmeniz açısından engel teşkil eder. Eğer kredi notunuz düşükse bankalar kredi başvurunuzu olumsuz yanıtlayacaktır.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi notu hemen birkaç günde düzeltilerek yükseltilecek bir şey değildir. Kredi için başvurduğu bankalardan sürekli olarak olumsuz yanıt alan vatandaşlar kredi notunu yükseltme yolları aramaktadırlar.

Kredi notunuz düşükse ve buna rağmen kredi çekmeniz gerekiyorsa önerimiz öncelikle kredi almak istediğiniz bankadan küçük meblağda bir kredi çekerek düzenli kullanmanız yönünde olacaktır. Aldığınız bu krediyi düzenli ödeyerek kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Mevcut bir kredi ya da kredi kartı borcunuz varsa tek seferde ödeyip kapatmanız, bankadan kredi kartı ya da benzeri ürünleri kullanmanız da kredi notunuzu yükseltecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ