WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Kredi Kartımı Nasıl İptal Edebilirim?
Yazar: - 24 Mart 2017
486
0

Kullanım dışı olan ya da istemediğiniz taktirde kolay bir şekilde kredi kartı iptali işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartı İptali

Kredi kartları insanlar için birçok kolaylığı sunduğu gibi aynı zamanda birçok olumsuz durumu da sunmaktadır. İnsanlar kredi kartı ile yaptıkları alışverişlerde daha fazla harcama yapmaktalar ve buda ekonomik anlamda olumsuz bir durum olmaktadır. Aynı zamanda kullanım ücretleri ile de dönemsel olarak kesinti yapmakta olan kredi kartları bu durumlardan ötürü genel olarak iptal edilmek istenmektedir.

Aynı şekilde kişilerin talimatları olmaksızın bankalar tarafından gönderilmekte olan kredi kartlarının da iptal edilmesi durumu söz konusu olmaktadır. Bu işlem kolay olmakta ve sadece sizlerin talimatı vermesi ile gerçekleşmekte ve bankalar bunun aksini kesinlikle yapamamaktadırlar.

Kredi Kartı İptali İçin Şartlar

Genel olarak kredi kartı iptali işlemlerinde bankalar kartın iptal olmasını istemedikleri için önlerine birçok bahane içeren durumlar çıkarmaktadırlar. Genel olarak bu durumların giderilmesi ile verilen talimatlar sonucunda bankaların kredi kartı iptal etme talebinizi onaylamaları zorunlu olmaktadır.

Bu durumda bankaların insanların önüne sundukları ilk şart kredi kartı borcu olmaktadır. Kredi kartı borcunuzu kapatmanız, kat iptalinde sizlere kolaylık sağlayacaktır. Borcu tamamlanmış olan kredi kartlarının iptalinde ise iki yol izleyebilirsiniz;

  • Bir dilekçe ile kredi kartı iptali yapmak
  • Telefon bankacılığı ile müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartı iptali yapmak.

Bu işlemlerden istediğiniz birisini seçerek ve gerçekten kararlı duruşunuzdan vazgeçmeyerek kolaylıkla kredi kartı kapattırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ