WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Kredi kartımdan neden nakit para çekemiyorum?
Yazar: - 24 Mayıs 2018
329
0

Kredi kartı sahibi olmak her zaman avantajlı olmasına rağmen bazı müşteriler kredi kartından para çekmek istediklerinde banka tarafından bu işleme izin verilmediğini görürler ve kredi kartlarından neden dolayı nakit olarak para çekemedikleri konusunda merak ederler. Kredi kartımdan neden nakit para çekemiyorum? Bu konuda bankalar tarafından kredi kartı sahibinin kredi kartına nakit avans çekme limiti belirlenmedi ise bu limit 0 TL olarak yazılıdır ve hiçbir şekilde bu müşteri kredi kartından nakit avans çekemez. Kredi kartı ödemeleri ve diğer bazı durumlar bu duruma sebep olabilecek olduğu üzere kredi kartından nakit avans çekemeyen kullanıcıların zaman zaman başvurabilecek oldukları bazı yollar ve kredi kartını nakit çekmeye açtırma başvuru hakkı vardır.

Kredi kartımdan neden nakit para çekemiyorum? Bu sorun ile karşı karşıya kalmanız durumunda yapılması gereken öncelikle nakit avans limitinizin ne kadar olduğunu öğrenmek olmalıdır. ATM cihazının yanına giderek kredi kartınızı ATM cihazına yerleştirmenizin ardından şifre girişinizi yaptıktan hemen sonra ATM cihazında kredi kartı özeti ve benzeri bir buton olacak veya LİMİT BİLGİLERİ adı altında ne kadar nakit avans limitiniz olduğu ve ayrı bir boşlukta kullanılabilir nakit avans limitiniz yazılı olacaktır.

Burada nakit avans limitiniz 0 TL yazıyor ise kredi kartınız tamamen nakit çekmeye kapalıdır ve asla kredi kartından nakit para çekmeniz mümkün değildir. Bu durumda bankayla görüşerek neden dolayı kredi kartınızın nakit çekmeye kapalı olduğunu öğrenebilir ve kredi kartınızın nakit avans çekmeye açılmasını istediğinizi belirterek bankaya bu yönde başvuru yapabilirsiniz. Genelde banka tarafından nakit avans limitinin açılması ve kapanması gibi konular belli başlı kurallara bağlıdır.

Bu kurallar arasında eğer ki bir yıl içerisinde 3 kredi veya daha fazla kredi kartı ödemesini geciktirir iseniz kredi kartınız direkt olarak banka sisteminin otomatik olarak devreye girerek nakit avans çekmeye kapalı hale getirilecek şekilde ayarlanır. 

Bunu engellemek ve kredi kartınızın nakit avans çekmeye kapanmasını istemiyorsanız kredi kartı ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapmak ve ödeme gününü ne olursa olsun asla ama asla kaçırmamak büyük önem taşımaktadır.

Kredi Kartı Nakit Avans UYARISI

Ama eğer ki nakit avans limitiniz mevcut, kullanılabilir nakit avans limitiniz 0 TL ise bu durumda zaten o ay siz nakit avans çekmişsiniz demektir. Bu durumda nakit avans limitinizin yükselmesi adına kredi kartı ödemelerinizi düzenli yaparak bir süre sonra belki daha fazla nakit avans çekme yetkisine sahip olabilirsiniz. Genellikle bankalar tarafından nakit avans işlemlerinde artık eskisi kadar fazla komisyon kesintisi yapılmamakta ve belirli bir takım şartlar altında taksitli nakit avans çekilmesine onay verilmektedir. Bazı bankalar ise nakit avans ücretleri konusunda daha katı davranarak müşterilerden belli faiz oranlarında nakit avans ücreti kesmektedirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ