WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Kredi kartı yenilenmesinde ücret alınır mı?
Yazar: - 21 Mart 2018
304
0

Kredi kartı kırılan veya hasar gören müşteriler ”Kredi kartı yenilenmesinde ücret alınır mı?” sorusunu sık sorarlar. Birçok banka müşterisi tarafından sorulan bu soru ile ilgili olarak bazı bankalar yanıt verirken, bazı bankalar ise tam olarak müşterilerine yanıt veremezler. Kredi kartı yenilenmesinde ücret alınır mı? sorusunu sizler için araştırdık.

Kredi kartı ve banka kartları zaman zaman sorunlu hal alabilir ve kredi kartları başta çiplerinin bozulması, su dökülmesi ve benzeri durumlardan fazlası ile etkilenebilirler. Kredi kartlarını ve banka kartlarını korumak her zaman müşterinin görevi olmasına rağmen bankalar zaman zaman yaşanan bu sorunlar karşısında sürekli olarak kredi ve banka kartlarının üzerinde olan kaplamaları daha fazla geliştirmektedirler.

Kredi kartlarının üzerinde bulunan çipli kısım zarar görmesi durumunda kredi kartı hiçbir ATM cihazı veya POS cihazı tarafından okunamaz ve bu durum kredi kartınızın kullanılamaz hal almasına neden olur. Bu durumu engellemek her zaman mümkün olmayabilir.

Kredi Kartı Nasıl Yenilenir?

Kredi kartımı yeniletmek istiyorum diyorsanız bununla ilgili olarak öncelikle AKBANK ve bazı bankalar tarafından mobil şube üzerinden ve internet şube üzerinden sunulan ”kart yenileme” menüsü adı altında işlem yapıp yapamayacağınızı kontrol edin. Eğer bu ve benzer seçenek var ise ki bazı bankalar bu tür seçenekler sunabiliyorlar, hemen online işlemler üzerinden veya mobil cep bankacılık üzerinden kredi kartı ve banka kartınızı yeniletme talebinizi bankaya gönderebilirsiniz.

Eğer böyle bir seçenek yok ise yapılması gereken ise direkt olarak ilgili bankanızın cep şubesini arayarak iletişime geçmek yeterli olacaktır. Bu konuda bankanızı aramanızın ardından size gerekli olan güvenlik bilgileri sorulduktan hemen sonra yeni kredi veya banka kartınız tarafınıza gönderilecektir.

Yenilenen Kredi Kartı Kaç Günde Teslim Edilir?

Kredi kartı yenilenmesinde kredi kartım kaç gün içerisinde ulaşır? Sorusu bankalar tarafından dahi net olarak süre verilemeyen bir soruduru. Bankalar kurye şirketleri ile aktif olarak çalıştıklarından dolayı kartınızın yeni basım sürecinin ardından ortalama tüm süreç 15 gün civarı sürecektir. Kredi kartınızın bu süreçte tarafınıza gönderilmesi ve diğer işlemler dolayısı ile sürenin daha fazla uzaması pek mümkün değildir. Bazı bankaların kredi kartı yenileme süreci ortalama olarak 8 gün içerisinde halledilmektedir.

Kredi kartı yenilenmesinde ücret alınır mı?

Kredi kartı yenilenmesinde müşterilerin en büyük sorunlarından birisi ise kredi kartı yenileme ücreti alınıp alınmayacak olduğu yönünde olmaktadır. Ancak hiçbir banka tarafından kredi kartı yenileme ücreti alınmamaktadır. Sadece bazı bankalar tarafından yılda belirli bir limitin üzerinde olan yenileme taleplerine sıcak bakılmadığı, bununla ilgili olarak müşterilerin kredi kartlarına dikkat etmesi gerektiği ve fazla talep olması durumunda (1 yıl içerisinde 3 ve üzeri yenileme talebi) kredi kartını geri isteme hakları bulunduğu bilinmelidir.

Kredi kartınızın sürekli olarak kayboldu, çalındı veya bozuldu diye ifade etmek bankanın kredi kartını sizden isteme hakkını doğurabilir. Bankalar istedikleri zaman müşterilerinden kredi kartını geri isteme hakkına sahiptir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ