WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Kredi kartı olan kişi bireysel kredi çekebilir mi?
Yazar: - 23 Mart 2018
276
0

Türkiye’de dolar fiyatlarının yüksekliği, olağanüstü dağınık borçlanma sorunlarına neden olmaya devam ediyor. Türk bankacılık müşterileri ise bu durum karşısında kredi kartı limitlerini sonuna kadar kullanmak zorunda kalıyorlar ve sonucunda ise ”Kredi kartı olan kişi bireysel kredi çekebilir mi?” diye düşünmeye başlıyorlar.

Kredi kartı sahiplerinin gerek işlerinin bozulması, gerek maddi olarak yetersiz kalmaları gibi durumlar göz önüne alınarak bankalar tarafından belirli bir limite kadar kredi kartı verilirken, müşterilere verilen kredi kartı tamamen müşterinin kredi limitinden bağımsız olarak belirlenmektedir.

Kredi kartı sahibi olan ve ödemeleri düzgün olan, daha önce bankalar ile sorun yaşamamış ve aktif olarak gelir belgesi sunabilen her müşteri istediği bankadan bankanın şartlarını yerine getiriyor olması durumunda kredi çekebilir ve kredi kartı sahibi olabilir.

Ancak bankalar tarafından zaman zaman müşterilere kredi sunmak için belirli şartlar istenmektedir. Bu şartlar arasında en fazla gelir belgesi istenirken, neredeyse tüm bankalar kredi vermek için gelir belgesinin şart olduğunu ifade etmekte ve müşterilerinden gelir belgesi talep etmektedirler.

Gelir Belgem Var Kredi Çekemiyorum, Nasıl Kredi Çekebilirim?

Kredi kartı olan kişi olmanız ve gelir belgeniz olmanıza rağmen kredi çekemiyor iseniz bunun arkasında mutlaka yine sizden kaynaklı veya bankadan kaynaklı sorunlar vardır. Eğer ödemelerinizi gününde yapmamış iseniz 1 gün dahi geçirmiş olsanız bankalar tarafından kredi başvurunuza otomatik sistem üzerinden müşteri temsilcisinden bağımsız olarak red yanıtı verilebilir. Bunun nedeni olarak ise kredi kartınızın veya geçmiş kredilerinizin ödemelerinin düzgün yapılmamış olmaması gelir.

Bankalar eğer ki Findeks kredi notu puanınız düşük ise ne kadar fazla gelire sahip olursanız olun kredi vermeyebilir. Bununla ilgili bankayı suçlamak ve farklı bankalara sık sık  başvuru yapmak yerine mevcut kredi kartı limitinizi sonuna kadar kullanmamak ve kredi kartı ile kredi ödemelerinizi gününde yaparak Findeks kredi notunuzun daha fazla yükselmesini sağlamak daha iyi bir adım olacaktır.

Kredi Kartı Sahibi Herkese Kredi Verilir Mi?

Kredi kartı sahibi olan herkese kredi kartı verilip verilmeyecek olduğu ile ilgili olarak birçok kez sorunlar yaşanır. Kredi kartı sahiplerinin ciddi oranda borçlanmaları durumunda bankalar bunu sistem üzerinden fark eder ve sistem otomatik olarak giriş yapılmasının ardından gelir belgesi olmasına rağmen kredinin ödenemeyecek olduğunu düşünerek red yanıtı verebilir, özellikle bu durum online kredilerde daha fazla risk teşkil etmektedir.

Kredi kartı olan kişi bireysel kredi çekebilir mi?

Kredi kartı olan kişi bireysel kredi çekebilir mi? Sorusu ise pek fazla karışık bir sorudur. Kredi kartı sahibi olan ve ödemelerini düzenli olarak yapan her vatandaş kredi çekebilir. Ancak bazen ödemelerini düzenli olarak yapan kredi kartı sahipleri dahi bireysel olarak kredi çekmek istediklerinde kredi çekememe riski bulunmaktadır. Bunun için bankalar ile aranızda olan ilişkinizi sürekli olarak iyi tutmak adına kredi ödemelerinizi gününde yapmak, gereksiz yüksek limitlerde kredi katı çıkartmak yerine kendinizin bütçesi için ve ödemelerini rahatlıkla her ay yapabileceğiniz kredi kartı çıkartmak bankaların nezdinde sizin durumunuzu daha fazla yükseltecektir. Kredi puanına göre bazı bankalar size istediğinizin çok üzerinde kredi verebilirler.

Kredi kartı olan kişi bireysel kredi çekmek istediğinde şube üzerinden başvuru yapması durumunda kredi onayı konusunda daha fazla şanslı olacaktır. Kredi kartı olan kişi bireysel online kredi çekebilir mi? Zira online krediler bankalar tarafından güvenilir olmasına rağmen yeterli adıma sahip olmadıklarından dolayı tek başına bireysel kredi için etken olarak gösterilmemektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ