WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Kredi kartı internetten alışveriş onayı nasıl yapılır?
Yazar: - 10 Şubat 2018
279
0

2018 yılında 31 Ocak itibari ile birlikte BDDK tarafından alınan karar sonucunda otomatik olarak tüm kredi kartları internet üzerinden alışverişe kapatıldı. Bunun nedeni olarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yapılan açıklamada kredi kartı sahiplerinin ve banka kartı sahiplerinin son dönemde sık sık dolandırılması ve yaşlı vatandaşlar ile internet alışverişi yapmayan vatandaşların kartlarının otomatik olarak internet alışverişlerine kapatılması sayesinde güvenliğin arttırılması gerektiği bilgisi belirtildi.

Yapılan düzenleme sonucunda yaşlı vatandaşlar özellikle bundan sonra internet üzerinden kendilerinden habersiz yapılacak olan harcamalardan etkilenmeyecek olurken, bir yandan da kredi kartının internete kapanması üzerine ödemelerinde sorunlar yaşayan tüketiciler adeta ne yapacak olduklarını şaşırdı.

Bununla ilgili bankaların çağrı merkezleri son günlerde sık sık tüketiciler tarafından meşgul edilirken, bankalar ve alışveriş siteleri bugünlerde aktif olarak tüm tüketicileri 1 Aralık 2017 tarihinden itibaren uyardığı şekilde kredi kartlarının açılması gerektiğini belirttiler, bununla ilgili defalarca tüketicilere mailler gönderildi, aramalar yapıldı ve bildirimler site üzerinden iletildi.

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Kredi kartınızın otomatik olarak kapatılmasından bilhaber olabilirsiniz. Ancak endişelenmeyin, kredi kartınızı internete açtırmak zor bir işlem olmadığı gibi 3 farklı kanaldan rahatlıkla yapılabilecek bir işlemdir. Birinci kanal bankanızın internet şubesine girerek kredi kartı işlemleri menüsü altından ”internet alışverişi onayı” kısmını açık olarak güncellemeniz yeterlidir.

2. kolay adım ise ATM cihazından internet alışverişine açmak için kredi kartı işlemleri menüsü adı altından yine kredi kartınızın internet kullanımına açılmasını sağlayabilirsiniz veya banka şubesine girerek kredi kartınızı internet alışverişlerine açtırma şansına sahipsiniz.

3. ve son aşama ise bankanızın mobil uygulaması üzerinden yine aynı şekilde kredi kartı işlemleri menüsünden kredi kartınızı internet alışverişine açık hale getirebilecek olduğunuz gibi bunları yapamam diyorsanız bankanızı kendiniz arayarak bu konuda kredi kartınızı internet alışverişlerine açtırabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ