WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Kredi kartı hangi kuryeler tarafından getirilir?
Yazar: - 07 Nisan 2018
421
0

Kredi kartı başvuru yaptıktan sonra veya yeni kredi kartı almak yerine kredi kartınızın kaybolması, çalınması durumunda tekrar kredi kartı yenileme talebi yapmanız durumunda kredi kartınızı dağıtacak olan bir kurye şirketi ile anlaşma yapan bankalar bu anlaşmalar kapsamında kredi kartınızı kapınıza kadar sadece sizin veya belirttiğiniz yakınlarınızın teslim almasını sağlayabilir.

Ancak kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra bankalar genellikle kredi kartınızın hangi adrese teslim edilmesini istediğinizi sorarlar ve sistem üzerinde kayıtlı olan genellikle 1 veya 2 adresinizi size söyleyerek bu adreslerden hangisine teslim edilmesini istediğinizi sorarlar.

Bankaların bunu sorma nedeni ise genellikle kredi kartınızın güvenliği ve sizin daha kısa sürede yeni kredi kartınıza sahip olmanızı sağlamak adına atılmış bir adım olmaktadır. Zira bankalar kredi kartınızın size teslim edilmesi gerektiğinin farkında olan şirketler olmalarından dolayı kredi kartınızın başkalarının eline geçmesini hiçbir şekilde istemezler ve direkt olarak kredi kartınızın size teslim edilmesini sağlamak istemektedirler.

Kredi kartım hangi kuryeye teslim edildi? Sorusunu sormanız durumunda ise genellikle banka tarafından ilgili kurye şirketlerine kredi kartınız teslim edildikten sonra size SMS ile kredi kartınızın hangi kurye şirketine teslim edildiği ile ilgili bir SMS gönderilir ve bu SMS ile birlikte kuryenin sizin adresinize ortalama olarak teslim tarihinin ne zaman olduğu gibi bilgilere yer verilir. Bazı bankalar ise hangi kuryeye kredi kartının teslim edildiğini sadece ama sadece arayarak bilgi verebilecek şekilde bilgi vermektedirler.

Kredi Kartını Hangi Kurye Dağıtıyor?

Kredi kartını dağıtacak olan kuryeler sıradan kuryeler olmamakla birlikte bankalar ile özel olarak sözleşme imzalayan ve bunun karşılığında bir maddi servet alan şirketler olmaktadır. Sıradan bir PTT kuryesi asla ama asla sizin kredi kartınızı getirmek ile görevli olamaz zira sizin kredi kartınızın başkalarının eline geçmesi durumunda çok ciddi kayıp ve hasarlar söz konusu olabilecektir.

Bunu engellemek isteyen bankalar ise özel kurye şirketleri ile anlaşmalar sağlayarak kredi kartlarını ve banka kartlarını anlaşma yaptıkları  şirketine teslim ederler. Kurye şirketi ise bu aşamadan sonra özel araçlar ile birlikte bu kredi kartları ve banka kartlarını ilgili illere ve ilçelere teslimatı yapacak çalışan kurye görevlilerine gönderir. Bu aşamadan sonra çalışan kurye görevlisi sizin kredi kartınızı zimmetine geçirerek kredi kartınızı kendi güvencesi ve sorumluluğu üzerine almaktadır.

Sabah saatlerinden akşam saatlerine kadar dağıtıma devam eden bu kurye görevlileri sizin adresinize özel olarak arabayla gelebilecek olduğu gibi yürüyerek veya bisiklet ile dağıtım yapabilir.

Kredi Kartı Kuryeye Verildikten Sonra Kaç Gün İçerisinde Teslim Edilir?

Kredi kartı kuryeye verilmesinin ardından ortalama olarak 15 işgünü içerisinde sizin elinize ulaştırılacaktır.  Bununla ilgili en detaylı bilgiyi elbette her zaman bankalar kendileri bilmekte oldukları gibi bazı kurye şirketleri ortalama olarak 8 gün içerisinde kredi kartı veya banka kartının teslimatını yapabilmektedir.

Bazı kurye şirketleri ise bölgesel olarak tam 15. gün teslimatı yapabildikleri gibi çok merkezi bir yerde oturmanız durumunda 2. gün kredi kartınızın kurye tarafından teslim edilmesi mümkün olabilmektedir.

Elbette tüm bunlar gerek bankanızın anlaşma yaptığı kurye şirketi, gerek kurye şirketinin o bölge için dağıtım görevlisinin kapasitesi ve o gün dağıtılacak olan kredi ve banka kartları listesinde sizin adınızın yetişmesi ve bulunmasına bağlıdır. Bazı kuryeler 1 gün içerisinde kredi karıtnızın veya banka kartınızın teslimatını yapabilmektedirler. Bazı kuryeler vardır ki bölgesel olarak 15 günü aşan bölgesel kapasitenin çok yoğun olması veya o bölgenin bir köy gibi bir yer olması dolayısı ile 30 günü aşan sürelerde kredi kartını teslim edememektedirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ