WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Kredi Kartı Ekstre Tarihi Nasıl Değiştirilir?
Yazar: - 25 Ocak 2018
838
0

Kredi kartı sahiplerinin kredi kartı çıkartırken banka tarafından verilen sözleşmeleri imzaladıklarında kredi kartı borcunu mutlaka her ay düzenli olarak ödeyecek olduklarını taahhüt ederler. Kredi kartı ekstra tarihi değiştirme, ancak zaman zaman yıl içerisinde bir takım maddi sıkıntılar dolayısı ile banka müşterileri sorun yaşayabiliyor ve yaşadıkları bu sorun sonucunda kredi kartı borçlarını belirledikleri günden sonraki birkaç gün içerisinde ödeyebiliyorlar.

Bu sebepten dolayı bankalar ise müşterilerinin sorun yaşamasını istemiyor ve yıl içerisinde belirli limitler dahilinde kredi kartı ekstre tarihlerinin değiştirilmesine imkan tanıyan sistemler geliştiriyorlar. Geliştirilmiş olan bu sistem sayesinde müşteri yıl içerisinde sadece 2 defa gelecek ay devreye girecek şekilde kredi kartı ekstre gününü belirleyebiliyor.

Ekstre Günü Nasıl Değiştirilir?

Kredi kartınızın ekstre gününü değiştirmek istiyorsanız öncelikli olarak yapılması gereken hangi yoldan kredi kartı ekstrenizi değiştirmek istediğinize karar vermeniz olacak. Bankalar online internet şubesi veya telefon şubesi üzerinden kredi kartı ekstra tarihinizi değiştirme seçeneği sundukları gibi bağlı bulunduğunuz şubeye giderek de kredi kartı ekstre tarihinizi değiştirme seçeneği sunarlar.

Bununla ilgili internet şubesi üzerinden kredi kartı ekstre tarihini değiştirmek için kredi kartı menüsüne girmenizin ardından bankanızın bununla ilgili bir menüsü bulunur. Bu seçeneğe tıkladığınız dakika sistem size yıl içerisinde en fazla 2 defa kredi kartı ekstre tarihinizi değiştirebilecek olduğunuz uyarısında bulunur. Eğer 1 yıl içerisinde 2 defa ekstre değişimi yapmadıysanız 3 kanaldan da ekstre tarihinizi ayın 1. günü ila 31. günü arasında seçme seçeneği sunulur. 31. gün bulunmayan aylarda ise ekstre genellikle gelecek ayın 1. günü kesilir ve tarafınıza gönderilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ