WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Kredi Kartı Borçlarını 72 Aya Kadar Yapılandırma
Yazar: - 22 Ocak 2018
263
0

Kredi kartları ve bireysel ihtiyaç kredisi kullanıcıları çeşitli sebeplerden dolayı borçlarını ödeyememekte ve çoğu zaman icralık olabilmektedirler. Durumların bu kadar ileri seviyeye gitmemesi amacı ile bankalar bireylere kredi kartı borcunu taksitlendirme imkanları tanımaktadırlar.

Borç Yapılandırma Ne demektir?

Kredi kartı ya da ihtiyaç kredisi alan kişilerin borçlarını ödeyememe ya da geciktirme durumlarında banka borçlarına yeni düzenlemeler yaparak belirli vadeler ile borçların tahsilatını yapmaktadırlar. Bu durum genel olarak borç yapılandırma olarak adlandırılmaktadır. Kredi kartı borcunu taksitlendirme ile de anılan borç yapılandırma işlemleri için bankanız ile iletişime geçebilirsiniz.

Yapılandırılan Borçlar Ödenmezse Ne Olur?

Kredi kartlarınızın ya da bireysel ihtiyaç kredilerinizin taksitlerini ödeyememeniz durumunda yapılandırma yaptığınız halde ödeme gerçekleştirmediğiniz zaman bankalar borç tahsilatı için çeşitli yollar arayacaktır. Bunlardan ilki size kefil olan kişiden borç tahsili istenecektir. İkinci seçenek ise aile bireylerinizden borç tahsili talep edecektir. Eğer sürekli olumlu sonuçlar ile ilerleme kaydedilir ise icra memurları devreye girecektir.

Kredi Kartı Borçlarını 72 Aya Kadar Taksitlendirme

Kredi kartınızı 72 aya kadar yapılandırarak borçlarınızın ödemesini gerçekleştirebilmeniz için son zamanlarda bir düzenleme getirilmiş ve kredi kartı sahipleri ile ihtiyaç kredisi sahipleri 72 aya kadar verilen zaman sürecinde kredi kartı borcunu taksitlendirme imkanlarından yararlanmaya başlayabilmektedirler.

kart yapılandırması

72 Ay Taksitlendirme Avantajından Kimler Yararlanabilmektedir?

Kredi kartı ya da bireysel ihtiyaç kredisi alan kişiler bir kereliğe mahsus bu uygulamadan faydalanabilmektedirler. Bu uygulama geçtiğimiz yıl yürürlüğe girmiş ve her banka kullanıcısının yararlanmasına imkan vermiştir. Ülkemizde oldukça fazla olan kredi ve kredi kartlardan borçlarının azaltılması ve vatandaşların borçlarını kısa süre içerisinde ödemesini sağlayarak ekonomiyi canlandırmayı amaçlayan bu uygulama ile ülkenin büyük bir kısmı rahat bir nefes almış aynı zamanda bankalar da borç tahsillerini kısa süre içerisinde gerçekleştirme imkanları yakalamışlardır.

72 Ay Yapılandırma İçin Geç Kalmayın

Bu uygulama sadece bir kereliğe mahsus yapıldığı için kişiler bu fırsatı iyi değerlendirmeli ve banka sicillerini temizlemelidir. Uygulamadan faydalanmak için bankanız ile iletişime geçebilirsiniz. En kısa süre içerisinde talebinize olumlu geri dönüşler alarak yapılandırma fırsatlarından faydalanmaya başlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ