WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapmalıyım?
Yazar: - 27 Ocak 2018
338
0

Kredi kartı alamayan herkesin tek ortak derdi nasıl kredi kartı alacak olduğu ile ilgili sorulara yanıt bulmak yönünde olmakta. Kimi vatandaş borçlarını kapatmak, kimisi beklenmedik durumlarda az az kullanmak için kredi kartı almak istiyor. Kredi kartı alamayan vatandaşlar ise kredi kartı alamıyorum ne yapmalıyım? Sorusu ile karşı karşıya kalabiliyorlar.

Kredi ve kredi kartı başvurularında Türkiye Avrupa’da lider ülkeler sıralamasında ilk sıralarda gelirken, Türkiye’de bulunan kredi kartı sayısının 60 milyonun üzerinde olduğu biliniyor. Resmi verilere göre bugün için en az 60 milyon tane kredi kartı Türkiye’de mevcut kullanımda iken bu sayı günden güne, artan ihtiyaçlar neticesinde artıyor.

Kredi Kartı Vermiyorlar, Nasıl Kredi Kartı Alabilirim?

Kredi kartı alamayan vatandaşlarda bulunmuyor değil. Bazı vatandaşların gerek kredi puanlarının az olması, gerek sabit gelirlerinin olmaması ve daha önce ödemede yaşanan problemler gibi ek nedenler dolayısı ile bankalar tarafından kredi kartı verilmediği olabiliyor. Kredi kartı verilmeyen vatandaşlar son dönemde sosyal medya üzerinde bu durumu bankaların sayfalarında belirtirken, suçun bankada değil, kullanıcının kendisinde aranması gerektiği bankalarca ifade ediliyor.

Neden Kredi Kartım Onaylanmıyor?

  • Findeks kredi puanınız düşük olabilir.
  • Ödeme düzensizliği sorunundan dolayı olabilir.
  • Mevcutta bulunan kredi kartlarınızın ödemesini geciktiriyor olabilirsiniz.
  • Ödeme gücünüze oranla istediğiniz kart limiti arasında çok büyük farklılıklar varsa.
  • Kredi kartı başvurusunda yanlış bilgiler veriyorsanız.

Kredi kartı başvurunuz büyük ihtimalle bankanızca reddedilecektir. Kredi kartının onaylanması için mevcut gelirinizin önemi olduğu gibi, geçmiş ödemeleriniz ve Findeks kredi puanınızın çok büyük etkenler olduğunu bilmeniz gerek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ