WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Kredi Kart Borçlarında Taksitlendirme
Yazar: - 22 Mart 2017
405
0

Bankaların müşterilerine istenilen vadede taksit imkanı sunması ile ilgili hepimiz bir şeyler duyuyoruz. Peki, gerçekten kredi kartı borçlarında taksitlendirme tam olarak neleri kapsıyor?

Canlı kart borçlarının ve ihtiyaç kredilerinin yapılandırılmasında üst vade limiti 72 ay olarak belirlendi. Böylece kredi kartı borçlarından mustarip olan ve taksitlendirme ile borçlarından kurtulmayı hedefleyen vatandaşlar için avantajlı bir dönem başlıyor.

Kredi kartı borcunu ödeyemeyenler ne yapmalı? Kredi kartı borcu yüzünden takibe düşen vatandaşlar ne yapmalı? Olumsuz sicil kaydı oluşanların borçlarını kolayca ödeme seçenekleri nelerdir?

Kredi Kartı Borcunu Ödeyemeyenler

Kredi kartı borcunu ödeyemeyen vatandaşlar bankaya başvurarak iki şekilde borçlarından kurtulabilecekler:

  • Kredi kartı borcunu tek seferde (defaten) kapatmak
  • 72 ay vade ile taksitlendirebilmek

Kredi kartı borcu olan vatandaşlar bankalara başvurarak borçlarına sürekli işleyen faizlerden kurtulmak için kredi kartı taksitlendirme seçeneklerinden yararlanabilirler. Birden fazla bankaya kredi kartı borcu olanlar borçlarını tek bir bankada toplayarak ödeme de yapabilirler.

Canlı Kredilere Yapılandırma

Açık kredisi olan kişilerin, ihtiyaç kredilerini ve kredi kartı mevcut borç bakiyeleri 72 aya kadar taksitlendirilebilecek.

72 aya kadar olacak olan bu yapılandırma farklı vadelerle de olabilir; 24 – 36 ay vade gibi seçeneklerle de vatandaşlar ödemelerini yapabilecekler.

Canlı kredi ise şunları kapsıyor: Ödenmeye zorlanan ve banka tarafından kanuni takibe düşmemiş olanlar, asgari ödeme tutarını ödemiş olanlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ