WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Kredi Başvurum Neden Onaylanmadı
Yazar: - 25 Mart 2017
526
0

Bankalar belirli koşulları sağlamayan müşterileri için bazen kredi başvurusu işlemlerine onay vermemektedir.

Kredi Başvurusunun Onaylanmasını Neler Etkiler

İnsanlar hayatlarının belirli dönemlerinde gerek ihtiyaçları için gerekse satın almayı amaçladıkları lüks ya da gerekli olan ürünler için kredi ihtiyacı duymaktadırlar. Bu durumda ilk yaptıkları işlem müşterisi oldukları ya da avantajlarını beğendikleri bankalara başvurmak olmaktadır. Ufak bir başvuru prosedüründen sonra kişiler talep ettikleri kredi limitlerine nazaran bir incelenme sürecine tabi tutulurlar. Bu süreç sonucunda bankalar krediyi ödeyebileceğini düşündükleri kişiler için kredi onayını vermektedirler fakat aksi durumu beyan ettikleri kişiler için kredi onayı vermezler.

Bu durumda kredi başvurum neden onaylanmadı diye soran kişiler için birçok faktör söz konusu olmaktadır. Genel olarak bankaların kredi onayında göz önünde bulundurdukları önemli konular şunlar olmaktadır;

Düzenli Gelir

Bankalar, kredi başvurusunda bulunan kişilerin düzenli olarak rutin bir maaşlarının olup olmadığı konusu dikkat ettikleri unsurlardan birisi olmaktadır.

Sigortalılık Durumu

SGK gibi sigorta sahibi olmayan kişiler için kredi talebinde bu durum olumsuz bir etkiye sebep olmaktadır.

Kredi Notu

Bankaların kredi onayında dikkat ettikleri en önemli husus olmaktadır. Genel olarak kredi notunuz sizlerin bankalara olan borçlarınızı ve görevlerinizi ne denli yerine getirdiğinizi beyan eden bir sistem olmaktadır.

Vergi Dairesine Olan Vergi Borcu

Vergi dairesine olan vergi borçları da yine kredi başvurusunun reddedilmesi durumuna büyük bir etki sağlamakta ve tüm bu durumların araştırılması sonucunda bankalar tarafından kredi onayı ya da reddi söz konusu olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ