WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Konut kredisi uzun vadede mi kısa vadede mi daha avantajlı?
Yazar: - 18 Şubat 2018
286
0

Son günlerde konut kredisi faizlerinin her geçen gün daha fazla arttığı bilinen bir gerçek. Bankalar eskiye oranla son günlerde kredi faizlerini olağanüstü yüksek seviyelere arttırmış, hatta bazı bankalar kredi faizlerini %2’ye yakın oranlara çekmişti. Finansal olarak yaşanan bu gelişmeler sonrası vatandaşların aklına ise ”Konut kredisi uzun vadede mi kısa vadede mi daha avantajlı?” sorusu gelmiş durumda. Vatandaşların bankalardan kredi alırken mutlaka ama mutlaka faiz oranlarını ve toplam ödeme oranlarını dikkatle takip etmeleri ve buna uygun karar vermeleri gerekiyor.

Bununla birlikte konut kredisi alacak olan kişilerin uzun vadeli mi yoksa kısa vadeli mi konut kredisi alırsa daha avantajlı olduğunu sık sık sordukları bilinmekte. Bununla ilgili olarak elbette verilecek olan yanıt her daim için olmasa bile kredi faizi durumuna göre olabildiğince kısa vadeli konut kredisi almak en avantajlısı olacak olduğu yönündedir. Kredi faizlerinin vade oranına göre fark ettiği bilindiği gibi, ne kadar uzun vade olursa o kadar daha fazla faiz ödemesi yapılacak olduğu unutulmamalıdır.

Kısa Vadeli Konut Kredisi Çekin

Kısa vadeli konut kredisi çekmek her daim daha avantajlı olduğu gibi bununla birlikte eğer ödeme gücünüzü zorlayacak ise biraz daha uzun vadeli kredi çekebilirsiniz. Ödemelerinizi geciktirerek yapmak ve fazla faiz ödemek yerine daha uzun vadeli kredi alarak tam gününde ödemeler yapmak sizin adınıza daha uygun bir durum olacaktır.

Ancak eğer ödeme yapabilecek gücünüz var ise 2 aylık konut kredisi çekerek 100.000 TL birinci ay, 2. ay 100.000 TL ödeme yapıp neredeyse hiç faiz ödemeden kredi alabilme şansınız var ise bu durumu değerlendirmek sizin çıkarınıza uygun olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ