WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar
Yazar: - 06 Mart 2017
515
0

Kişilerin faturalarını düzenli olarak ödememesi durumunda banka tarafından önce uyarıda bulunulur, sonrasında ise avukat aracılığı ile borç temin edilmeye çalışılır. Bu sürece kırmızı kalem yeme denir.

Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Verilir Mi?

Kırmızı kalem yiyene kredi verilir mi sorusu detaylı olarak incelenecek olursa, kişiler bankalardan aldığı kredi kartı ya da kredi borçlarını düzenli olarak ödemez ve banka ile aralarında sorun yaşar ise kişilerin banka tarafından verilecek olan kredi notu bir hayli düşecektir. Kırmızı kalem yeme söyleşisi buradan gelmektedir. Banka müşterilerinin düzenli fatura ödememesi ve banka ile arasında sorun yaşamasına kırmızı kalem yeme olayı denir. Kırmızı kalem yiyen kişiler borçlarını zamanında ödemez, sürekli banka tarafından ödeme isteği gelmesine rağmen yine ödemez. En son olarak ta avukat aracılığı ile bu borç temin edilmeye çalışılır. Bu süreçte kişinin kredi notu git gide düşer, kişinin banka sicili kirlenir ve kara listeye alınma süreci başlar. Bu da kişileri kredi notuna yansır ve diğer seferlerde herhangi bir banka işinde bu bilgi karşılarına dezavantaj olarak çıkmaktadır. Bu süreçten sonra bankalar kredi vermek istememektedir.

Kırmızı kalem yedikten sonra kişiler bankadan hizmet görmek istediklerinde sıkıntı yaşarlar. Bankalar bu kişiye kredi ya da kredi kartı verme konusunda isteksizlik yaşarlar, Genel olarak bu kişilerin başvuru isteklerine ret cevabı verirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ