WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Kiralık Kasa Ücretleri
Yazar: - 14 Mart 2017
1.092
0

Kiralık kasa ücretleri bankadan bankaya değişen yıllık bazda dikkate alınan rakamsal değerlerdir.

Kiralık Kasalar

Kiralık banka kasalarının boyutları değişkenlik gösterir. Kişilerin ihtiyaçları dahilinde banka kasaları yatırımcılara sunulur ve yatırımcı kendine uygun olan yatırım miktarı dahilinde boyutuna karar verdiği banka kasasına kiralayarak sahip olur. Kiralık banka kasalarının boyutları şöyledir:

  • Küçük boy banka kasası: 115 mm x 245 mm x 410
  • Orta boy banka kasası: 165 mm x 245 mm x 410 mm
  • Büyük boy banka kasası: 265 mm x 245 mm x 410 mm

Kiralık Banka Kasaları Güvenli Midir?

Kiralık banka kasalarında uygulamanın güvenli olduğunu söylemek mümkündür. Çünkü banka ile yapılan sözleşmelere bakarak ve kasaların açılma stratejisine bakarak banka kasalarının güvenliğinden bahsedilebilir. Tek kişilik bir yatırımcı banka kasası kiraladığında hem kendisinde kasa anahtarı bulunur hem de bankada kasa anahtarı bulunur.

Ancak kasanın açılması tek anahtar ile mümkün değildir. Bankada bulunan anahtar ve yatırımcıda bulunan anahtarın ikisi ile birlikte kasalara açılabilmektedir.  Kasaların içerisine ne koyulduğu hakkında banka müdahaleci bir tutum sergilemez. Kasa içerisine maden konulurken banka görevlisi kasayı açtıktan sonra dışarıda bekler ve kasa içerisinde ne olduğu  ile ilgilenmez.

Kiralık Kasaya Depozito Uygulaması

Kiralık kasa depozito uygulaması kasa kiralandığı anda gerçekleşir. Kiralık banka kasasını kapatmak isteyen yatırımcılar depozitolarını geri alırlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ