WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Kefilsiz Koşulsuz Kredi Veren Bankalar
Yazar: - 24 Ocak 2018
338
0

İhtiyaçlarını gidermek ve maddi olarak kendisini daha rahat hissetmek için bankalardan kredi çekmek istiyor. Geliri olmasına rağmen kayıtlı bir sigorta koluna bağlı bulunmayan vatandaşlar ise kefilsiz koşulsuz kredi veren bankalar düşüncesi ile aramaya koyuluyor. Bugün Türkiye’de onlarca banka bulunduğu gibi çoğunun sistemi birbirlerinden farksız olarak işliyor ve hepsi ortak yasalara ve kararlara uymak zorunda kalıyorlar.

Gelirinin üzerinde kredi almak isteyen müşterilere bankalar sıklıkla red cevabı verirken, bir diğer red durumu da herhangi bir gelir belgesi veya kayıtlı mal varlığı sunamayan müşteriler için geçerli olabiliyor. Ancak bazı bankalar ortalama 3.000 TL limite kadar herhangi bir şekilde gelir belgesi istemeden kredi verebiliyorlar. Deniz Bank tarafından sunulan 2018 yılı için 55.000 TL’ye kadar kredilerde herhangi bir şekilde gelir belgesi istenmiyor.

Ancak Deniz Bank veya diğer bankalarda herhangi bir gelir belgesi şartı aranmadan düşük tutarlı veya yüksek tutarlı krediler verilebildiği gibi bu kredileri almak için üzerine kayıtlı ve şerh olmayan mal varlığı bulunması gerekiyor. Evinizin olması, tarlanızın olması veya mevduat/altın/vadeli hesabınızın bulunması durumunda bankalar sizden gelir belgesi talep etmeden kredi verebiliyor.

Findeks Kredi Puanı Yüksek Olanlar Gelir Belgesiz Kredi Çekebilir

Daha önceden kredi kartı almış veya kredi almış kişiler ödemelerini düzenli yapmaları durumunda Findeks kredi notunun yükselmesi ile beraber şimdiki durumlarında gelir belgesi sunamasalar bile bankalarla olan iyi ilişkilerinden dolayı rahatlıkla gelir belgesiz belli bir limite kadar kredi alabiliyorlar.

Konut kredisi ve taşıt kredisinde ise genelde gelir belgesiz kredi almak çok zor olduğu gibi taşıt kredisi yerine ihtiyaç kredisinin değerlendirildiği durumlarda banka müşterilerinin gündeminde olabiliyor.

Bankadan alacak olduğunuz tutarın vadesi ne kadar uzun olursa aylık ödemesi o kadar eşit oranda düşecek olduğundan dolayı almak istediğiniz ”koşulsuz kefilsiz kredi veren bankalar” aramanıza daha kolay yanıt bulmuş olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ