WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Kayıp kredi kartı kart yenileme ücreti alınır mı?
Yazar: - 28 Mart 2018
672
0

Kredi kartı sahiplerinin aklında olan sorulardan birisi Kayıp kredi kartı kart yenileme ücreti alınır mı? sorusu olmakta. Kredi kartı sahiplerinin kredi kartının kaybolması veya çalınması durumunda kredi kartının yenilenmesi için ücret alınıp alınmadığını sormasının arkasında ise endişe yatıyor.

Bir banka kartı ile bir kredi kartı bulunan kullanıcı banka kartı için yenileme ücretinin kendisinden kesilemeyecek olduğunu düşünebiliyor, ancak aynı düşünceyi bankaların aldıkları fahiş ücretler dolayısı ile kredi kartı için düşünemiyor. Kredi kartı sahiplerinin kredi kartı sorunları yaşamaması ve kredi kartlarını olabildiğince güvende tutması gerektiği gibi, bununla birlikte kart bilgilerini asla yabancı kişiler ve şirketler ile paylaşmaması gerekiyor.

Eğer kredi kartı sabibiyseniz ve kredi kartınız çalındı ise bu durumda hemen bankanız ile görüşerek kredi kartınızın iptal ettirilmesini sağlayabilir ve banka tarafından gerekli adımların en kısa süre içerisinde atılmasını sağlayabilirsiniz.

Kredi kartınızdan hırsızlar veya kötü niyetli kişiler tarafından çalıntı yapılabilecek olduğuna dair endişe olmaması ve banka kuralları dolayısı ile kayıp ve çalıntı kredi kartları hemen bildirilmelidir.

Kredi Kartım Kayboldu Yenileme Ücreti Alınır Mı?

Eğer kredi kartınız kayboldu ise yeni kredi kartı almak için bir takım işlemleri geçmeniz gerekiyor. Bunların ilk aşaması eğer ki kredi kartınızdan kaybolmasının ardından işlem yapıldı ise ve bu işlem size ait değil ise itiraz aşaması oluyor. Banka derhal kullanım ile ilgili bilgileri sisteme giriyor ve süreç başlamış oluyor.

Bu tür bir durum söz konusu ise banka yeni kredi kartını işlem sonuçlanana kadar müşteriye göndermiyor ve hem müşterinin, hem bankanın korunmasını sağlıyor.

Ancak eğer kredi kartınız kaybolduktan sonra işlem yapılmadıysa direkt olarak banka tarafından en ufak bir ücret alınmadan kurye aracılığı ile kapınıza kadar kredi kartınız teslim edilebiliyor. İsteğe bağlı olarak banka şubesinden de kredi kartınızı alabiliyorsunuz.

Kredi Kartım Çalındı Yenileme Ücreti Ne Kadar?

Kredi kartının çalınması durumunda ise bazı bankalar tarafından kredi kartını yenilemek için 50 TL ücret istendiğine dair internet üzerinde kötü niyetli kişiler tarafından iddialar paylaşılıyor ve kendilerinin ücretsiz olarak kredi kartını yenileyebilecek olduklarını iddia ediyorlar. Asla ama asla bu tür ifadelere kanmamalı ve itibar etmemelisiniz.

Hiçbir banka kayıp ve çalıntı durumlarında kredi kartı yenilemesi için en ufak bir ücret almamakla birlikte sadece kredi kartının, sürekli olarak kayıp edilmesi ve çalınması durumunda müşterinin kredi kartını iptal edebilir.

Bu yetki banka tarafından saklı tutulmakla birlikte birlikte bir yıl içerisinde 3 kereden daha fazla kredi kartınızı çaldırır veya kaybettirir iseniz banka kredi kartınızın güvenliğini sağlamadığınız gerekçesi ile jet hızında kredi kartınızı geri isteyebilir ve iptal edebilir. Kredi kartınızın kaybolmaması ve çalınmaması için kendiniz önlemler almanız gerektiği gibi, olası vakalara karşı her daim kredi kartınızın çipinin korunması ve risklere karşı korunması yükümlülüğü sizlere aittir.

Kredi Kartım Kırıldı, Çipi Bozuldu Yenileme Ücreti Alınır Mı?

Kredi kartımın çipi bozuldu yenileme ücreti alınır mı? Diye soruyorsanız veya ”kredi kartım kırıldı kredi kartı yenileme ücretli mi?” sorusunu soruyorsanız yukarıda belirttiğimiz üzere hiçbir şekilde banka tarafından kredi kartı yenileme ücreti alınmamaktadır. Kredi kartınızın bozulduğunu, kırıldığını bankaya bildirmeniz durumunda banka gerekli bilgileri almasının ardından sizinle sistem üzerinden yeni kredi kartınızın gönderilmesini sağlayabilir. Kurye ile eve kadar, istediğiniz herhangi bir adres/ofis veya iş yerine veya banka şubesine teslim seçenekleri sunan Türkiye merkezli bankalar ile yabancı bankalar bu sayede müşterilerine müşteri katmaktadırlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ