WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Kart borcunun asgari tutarını ödemek sicili bozar mı?
Yazar: - 10 Şubat 2018
375
0

Kredi kartı sahiplerinin her ay gelecek olan borçlarını düzenli olarak ödemeleri gerekiyor. Bunun nedeni olarak banka ile kredi kartı sözleşmesinde her ay en düşük tutar olacak olan asgari borç tutarının ödenmesi onayını kabul ediyor ve bunun sonucunda kredi kartınızı alıyorsunuz. Bankalar sizlere sundukları kredi kartlarını elbette kendi bütçelerinden limit tanımlayarak sundukları ve bedava para dağıtma merkezleri olmadığı için belirlenen sürede geri ödemenizi istiyorlar.

Bununla ilgili olarak ”Kart borcunun asgari tutarını ödemek sicili bozar mı?” sorusunu soran birçok kredi kartı aktif kullanıcıları bulunuyor. Kullanıcılar kredi kartının asgari tutarını ödemesi durumunda sicillerinin bozulup bozulmayacak olduğunu merak ederken dünyada olduğu gibi Türkiye’de kredi kartının asgari ödeme tutarının belirlenen son ödeme tarihi geçmeden ödenmesi durumunda herhangi bir şekilde sicil bozulmuyor ve o ay kredi kartı ödemeniz ödendi olarak görünüyor.

Bankalar Asgari Ödemeyi Önemsiyor

Bankaların kredi kartı sahiplerinden istediği yine bu yönde oluyor, en azından tam borç tutarı ödenemiyor ise asgari ödeme tutarının ödenmesi sayesinde olası faiz işlemlerinin yükü altına girmeyecek olduğunuz gibi bununla beraber bankacılık ile ilgili işlemlerde gelecekte de sorunlar yaşamamanız size vaat ediliyor.

Bunun için ”Kart borcunun asgari tutarını ödemek sicili bozar mı?” sorusunun yanıtı olan ”hayır herhangi bir şekilde sicili bozmuyor” yanıtını aldığınıza göre her ay kredi kartı borcunuzun asgari tutarını ödemekte çekinmemeli ve asgari tutarını her ay düzenli son ödeme tarihine kadar ödemelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ